Bibliotekų lankytojams – natūralios medicinos patarimai

Medetkos su alyvuogių aliejumi. / smagi.kraite.lt nuotr. Rytoj, lapkričio 15 d., 14 val. Lietuvos viešosios bibliotekos rengia tiesioginę vaizdo transliaciją internetu „Sveikatos paslaptys”, kurioje bibliotekų lankytojai kviečiami susipažinti su natūralios medicinos metodais ir sveikos mitybos principais.

Sveikatos ir biomedicinos ekspertai transliacijos metu atskleis įvairius vaistažolių, vaisių bei daržovių panaudojimo būdus imunitetui stiprinti ir ligoms gydyti. Po transliacijos bus paskelbtas konkursas natūralios medicinos tema, kuriame dalyvauti galės visi internautai.

„Tikimės, kad transliacija natūralios medicinos tema taps dar vienu, tegu ir nedideliu, žingsneliu mažinant skaitmeninę atskirtį. Kaip rodo praktika, tokios vaizdo transliacijos internetu paskatina aktyviau naudotis skaitmeniniu turiniu būtent tas visuomenės grupes, tarp kurių yra mažiausiai interneto vartotojų – senjorus, kaimo gyventojus.

Stebėti transliacijų į šalies bibliotekas kaskart susirenka nuo 4 iki 6 tūkst. gyventojų, kurie ne tik išklauso specialistų patarimų, bet ir pateikia klausimus internetu, dalyvauja tiesioginėse diskusijose bei konkursuose”, – pabrėžė projekto „Bibliotekos pažangai” vadovas Kęstutis Juškevičius.

Antradienį vyksiančios transliacijos metu su gydomaisiais vaisių, daržovių ir vaistažolių paruošimo bei vartojimo receptais bibliotekų lankytojus supažindins vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius, taip pat biomedicinos mokslų daktarė, Sodininkystės ir daržininkystės instituto darbuotoja Edita Dambrauskienė. Jiems bibliotekų lankytojai klausimus galės pateikti internetu.

Transliacijos dalyvių pateikti vaistažolių, vaisių ir daržovių paruošimo būdai bus paskelbti interneto svetainėje www.esenjoras.lt.

Po šios transliacijos projektas „Bibliotekos pažangai” paskelbs konkursą, kurio dalyviai bus skatinami pasidalinti internete surastais unikaliais sveikatos stiprinimo metodais. Konkurso laimėtojų lauks vertingi prizai.

Po dviejų savaičių, lapkričio 29 d., Lietuvos bibliotekos pakvies į antrąją internetinę transliaciją „Sveikatos paslapčių” tema.

Antrosios transliacijos metu lankytojai galės sužinoti daug informacijos apie peršalimo ligų prevenciją ir gydymą nenaudojant vaistų.

bibliotekos pazangai