Bičiulių iš Emericho dovana – šilutiškiams vaikams ir senjorams

EMERICHO BARTMANN_1Vakar Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio kabinete buvo suskaičiuoti ir Šilutės – Emericho miestų bendradarbiavimo draugijos pirmininkei Ritai Užgalienei įteikti pinigai, kuriuos šilutiškiams paaukojo bičiuliai iš Vokietijos, iš Emericho – Šilutės miestų bendradarbiavimo draugijos.

1400 eurų į Šilutę atvežė draugijos Vokietijoje pirmininkas Alfredas Bartminas (Alfred Bartminn) su žmona Daiva ir paprašė skirti vaikų ir senjorų poilsiui.

Įteikdamas pinigus, A.Bartminas sakė, kad 1000 eurų turi būti skirta vaikams iš mažas pajamas gaunančių šeimų. Bičiuliai vokiečiai jau ne vienerius metus stengiasi, kad kuo daugiau Šilutės rajono vaikų vasaros atostogų metu galėtų pailsėti stovyklose.

400 eurų A.Bartminas paprašė skirti draugijos Šilutės – Emericho miestų bendradarbiavimo draugijos nariams – pensininkams. Bičiuliai iš Vokietijos tikisi, kad senjorams bus surengta vasaros šventė.

Šilutės mero kabinete A.Bartmanui buvo įteikti raštai apie priimtą dovaną, kuriuos pasirašė ne tik draugijos pirmininkė R.Užgalienė, bet ir savivaldybės meras V.Laurinaitis.

A.Bartminas pasidžiaugė, kad abiejų miestų – Emericho ir Šilutės – draugijų nariai bičiuliaujasi jau 26 metai. Parama vaikų atostogoms atvežama jau 9 kartą. Jis neabejoja, kad nemažas būrys vaikų iš socialiai remiamų šeimų draugijos dėka pabuvojojo vasaros stovyklose, smagiai leido laiką prie Baltijos jūros.

Pasak R.Užgalienės, iki šiol už  Emericho – Šilutės miestų bendradarbiavimo draugijos narių paaukotus pinigus stovyklose ilsėjosi 86 vaikai ir iš Šilutės, ir iš įvairių seniūnijų. Juos parinkti padėjo Savivaldybės administracijos Vaiko teisių tarnybos specialistės. Už šiemet gautus pinigus planuojama puikias atostogas dovanoti dar 8 ar 9 vaikams.

Šilutės ir Emericho bendradarbiavimo draugijų atstovų susitikime meras V.Laurinaitis padėkojo A.Bartminui už tiek daug metų besitęsiančią bičiulystę. Susitikime dalyvavusi ankstesnioji Šilutės – Emericho draugijos pirmininkė Danutė Misiukonienė sakė neabejojanti, kad atsiras jaunų žmonių pamaina, ir Emericho bei Šilutės miestų bičiuliavimasis tęsis dar ne vieną dešimtmetį.

Be to, tame pat susitikime Šilutės lauko teniso klubo „Verdena“ prezidentas Marijus Budraitis su A.Bartminu aptarė klubo narių būsimą kelionę į Emericho miestą. „Verdenos“ tenisininkai savo lėšomis važiuoja į Emerichą ir ten planuoja dalyvauti lauko teniso turnyre. M.Budraitis prašė Emericho – Šilutės draugijos pirmininko patarimų, kaip sklandžiau organizuoti kelionę į Emerichą ir tarpininkauti pažinčiai su būsimo turnyro dalyviais.