Bikavėniškiai sveikino pavyzdžiu jiems tapusį ilgaamžį

Bikavenu 90_metis_1Vainuto seniūnijos ir Bikavėnų kaimo bendruomenės aktyvas rugsėjo pabaigoje aplankė 90-mečio jubiliejaus sulaukusį savo kraštietį Motiejų GEČĄ.

Gyvenvietės pakraštyje gyvenantis jubiliatas džiaugėsi sveikintojais, sodino visus už stalo ir pasakojo, pasakojo savo ilgo gyvenimo istoriją.

Buvo aktyvus bažnyčios talkininkas

Pas M.Gečą atvyko Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir klebonas Dainoras Židackas, Caritas atstovė šioje seniūnijoje Marytė Juškevičienė, socialinė darbuotoja Jurgita Šadzevičienė, Bikavėnų bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė, seniūnaitė Sigita Ežerinskienė.

Kartu su žmona Stanislava pakvietęs svečius prie stalo, jubiliatas prisiminė savo gyvenimą. Visą laiką jis dirbo melioracijos darbininku Bikavėnų kolūkyje. Jo šeima buvo labai tikinti, net ir sovietiniais laikais išliko aktyviausiais bažnyčios pagalbininkais. Pats M.Gečas patarnavo bažnyčioje, daug prisidėjo prie jos remonto ir išlaikymo.
Ir dabar 90-ies sulaukęs senolis pats automobiliu nuvažiuoja į bažnyčią.

Didžiausias M.Gečo pomėgis visą gyvenimą buvo sodininkystė. Šalia jo sodybos veši didelis sodas, kuriame auga senolio sodintos įvairių veislių obelys, stovi bičių aviliai.

Bikavenu 90_metis_2Gausus būrys vaikų ir anūkų liko Lietuvoje

Su keleriais metais jaunesne žmona Stanislava jubiliatas kitais metais švęs bendro gyvenimo 65-ąsias metines.
Jiedu užaugino 5 vaikus. Visi jie baigė mokslus ir visą laiką gyvena ir dirba Lietuvoje. Genutė gyvena šalia Šilutės esančiuose Armalėnuose, jau pensininkė; Onutė įsikūrė Panevėžyje, Jonas – Tauragėje, dirba „Tauragės vandenų“ bendrovėje, statybininkas Juozas gyvenimą susikūrė Klaipėdoje, o Artūras – taip pat Klaipėdoje, dirba bendrovėje ir dar bitininkauja tėvų sodyboje. Artimiausiuose Artūro planuose – grįžimas tėviškėn, kur jis ketina toliau užsiimti bitininkyste ir kartu prižiūrėti tėvus.

Gečai sulaukė devynių anūkų, kurie seneliams padovanojo 10 proanūkių. Visos atžalos taip pat gyvena gimtinėje.
Senolis nesėdi sudėjęs rankų – nuolat padeda jauniausiam sūnui Artūrui prižiūrėti bites.
„Tai ypatingai graži šeima. Pavyzdys mums – visiems aplinkiniams ir visai bendruomenei. Po Gečų stogu sušyla ne tik savi vaikai – visi, kas pas juos užsuka. Džiaugiamės, kad savo bendruomenėje turime tokią darbštumo ir dorybingumo pavyzdį visiems mums rodančią šeimą“, – sakė Bikavėnų bendruomenės pirmininkė M.Matevičienė.