Bikavėniškiai visada saugo vieni kitus

bikavenu saugi kaimynyste1„Subūrusi aktyvius gyventojus, Vainuto seniūnijos Bikavėnų kaimo bendruomenė lapkričio 13-ąją įkūrė Saugios kaimynystės grupę. Nuo šiol bikavėniškiai aktyviai rūpinsis savo gyvenamosios vietos saugumu ir bendradarbiaudami su policijos pareigūnais spręs bendruomenei aktualius klausimus.“

Taip teigiama policijos išplatintoje informacijoje.

Iš tiesų, bikavėniškiai ir iki tol aktyviai rūpinosi savo saugumu ir sprendė visai bendruomenei aktualius klausimus, – taip tvirtiname todėl, kad rugpjūčio pabaigoje šios bendruomenės nariai patys buvo išsikvietę būrį policijos pareigūnų ir išdėstė jiems visiems seniai pabodusius skaudulius.

Komisariato viršininkas prašė pranešti apie įvykius

„Į Bikavėnus atvykę policijos pareigūnai gyventojus supažindino su kriminogenine situacija, aptarė šioje seniūnijoje kylančias teisėsaugos problemas bei galimus jų sprendimo būdus. Pareigūnai domėjosi vienkiemių gyventojais, diskutavo garbaus amžiaus vietos gyventojų saugumo užtikrinimo klausimais, patarė, kaip kovoti su ilgapirščiais, kaip nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles.

Aptarti ir eismo saugumo užtikrinimo klausimai. Gyventojai paraginti dėvėti atšvaitus tamsiuoju paros metu, taip pat informuoti policiją apie kaime pravažiuojančius įtartinus automobilius, chuliganiško vairavimo atvejus.

Susitikime dalyvavęs Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius pabrėžė informacijos keitimosi svarbą, priminė gyventojams apie galimus būdus bei priemones, kaip pranešti policijai apie pastebėtus negatyvius reiškinius“, – teigiama Tauragės AVPK pranešime apie Bikavėnuose įkurtą Saugios kaimynystės grupę.

3 mėnesius gyvena ramiai

„Dabar išties gyvename ramiai“, – sako Bikavėnų bendruomenės pirmininkė, rajone žinoma kultūros darbuotoja Marytė Matevičienė.

Pasirodo, ramiai bikavėniškiai gyvena jau beveik tris mėnesius, mat rugpjūčio pabaigoje išsikvietę „ant kilimėlio“ Šilutės policijos pareigūnus jie šį bei tą laimėjo. Surengę susirinkimą gyventojai reikalavo sulaikyti apylinkėse siautėjusį vagį.

Susirinkimas poveikį turėjo: netrukus buvo sulaikytas visą kaimą šiurpinęs pilietis – 15 metų „belangės“ kadenciją jau atlikęs toks Vidas P., vietinių Skūteriu vadinamas.

Keista, bet iki tol suimti šio ir net kelių aplinkinių kaimų „baubą“ policija vis nerado preteksto.

Už kokius „nuopelnus“ pareigūnai pagaliau suėmė Skūterį, bikavėniškiai nežino, bet dėl vieno jie tikri: šis vyras savo sąskaitoje turi tiek vagysčių, kad sulaikyti jį reikėjo seniai. Ir stebisi – neatsistebi, kad priežastį tam pareigūnai rado tik tada, kai visas kaimas ištisą valandą liejo tulžį dėl nesibaigiančių vagysčių ir plėšimų.

Kaimas buvo teisus

Tad ką ta saugi kaimynystė realiai pakeis Bikavėnų kaimo gyvenime? – klausiame bendruomenės pirmininkės M.Matevičienės. „Realiai nieko, mes ir iki šiol visada saugojome ir save, ir vieni kitus“, – atsako ji.

Tai, kad pagaliau turi ramybę, bikavėniškiai vadina įrodymu, jog jie vis dėlto buvo teisūs, kuomet sukilo ir prabilo apie policijos neveiklumą: juk kaip tik sulaikius visą kaimą į neviltį įvariusį buvusį kalinį, vagystės ir apiplėšimai baigėsi.

Dabar religingi bikavėniškiai vakarais meldžiasi, kad Skūteris kuo ilgiau valgytų valdišką duoną…