Bikavėniškių baidarės laukia poilsiautojų

baidariu prieplauka atidaryta 3Iniciatyvios ir aktyvios Vainuto seniūnijos Bikavėnų kaimo bendruomenės nariai tikisi, kad šiemet jau galės šiek tiek užsidirbti bendruomenės veiklai ir viešųjų erdvių sutvarkymui reikalingų lėšų. Pajamų tikimasi iš aktyvaus laisvalaikio mėgėjų. Mat pernai vasaros pabaigoje oficialiai atidarę baidarininkų poilsiavietę bikavėniškiai jau laukia pirmųjų poilsiautojų, pasiryžusių baidarėmis skrosti aplinkinių vietovių upes.

Prie Jūros upės esančiame Pajūriškių kaime, beje, dar priklausančiame Vainuto seniūnijai, pernai baigta įrengti poilsio aikštelė baidarininkams, o visai neseniai čia atsirado ir tinklinio aikštelė. Tad dabar jau sudarytos visos sąlygos aktyviam mėgėjų keliauti po gimtinę poilsiui.

Darbo buvo daug, dirbo visi

„Aikštelėje, kur dar pernai iš medienos buvo suręsta pavėsinė, stalas, suoliukai, tualetas, iki tol buvo krūmynas ir šiukšlynas“, – taip aikštelės vietą apibūdina apie projektą pasakojantis Bikavėnų kaimo bendruomenės valdybos narys Vladas Gembutas. Jam teko ir visi aikštelės statybos organizavimo darbai.

Šioje vietoje įrengti aikštelę pagal projektą „Tarpregioninis baidarių maršruto tinklas „Baidarėmis per Lietuvą“ buvo projekto partnerio – asociacijos „Lamatos žemė“ sprendimas. Iš viso pagal projektą bus įrengtos 6 tokios baidarininkų poilsio aikštelės, kuriųbaidariu prieplauka atudaryta 2 pirmoji ir atidaryta Bikavėnuose, prie Jūros upės.

Projektą įgyvendinantys bikavėniškiai darbo turėjo apsčiai. V.Gembutas prisimena, kad reikėjo nemažai bebrų nuleistų medžių pašalinti, krūmus iškirsti ir kelmus išrauti, žemę išlyginti ir iškultivuoti. O bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė priduria, jog viso to nebūtų įveikę, jei ne geranoriška vietos ūkininkų parama. Negailėdami nei savo laiko, nei technikos aikštelėje dirbo daug vietos ūkininkų, kiti bendruomenės nariai.

„Esame laimingi, kad turime žmonių, kurių bet kada galime paprašyti pagalbos ir jie niekada neatsisako“, – sakė M.Matevičienė.

Įrengė ir tinklinio aikštelę

Kartu su dar dviem rajono bendruomenėmis – „Rusnės sala“ ir Kintų – bikavėniškiai gavo ir po komplektą reikalingos įrangos: po 6 baidares bei specialias priekabas joms gabenti. O dabar džiaugiasi ir iš bendruomenės pinigų įsigytu tinklinio aikštelei reikalingu tinklu.

Pernykštės šventės „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ metu įvyko ir aikštelės atidarymas, ir pirmosios baidarininkų varžybos. Šešių dviviečių baidarių ekipažai nuo poilsio aikštelės leidosi žemyn upe apie kilometrą iki V.Gembuto sodybos ir atgal. Greičiausiai varžybų trasą tuomet įveikė Paulius Ežerinskis ir Darius Budelskis – per 22 minutes.

Bikavėniškiai sako, jog aikštelė kas vakarą yra pilna jaunimo, ir džiaugiasi, kad iki šiol niekas nesugadino čia pastatytos įrangos. „Tai todėl, kad ir patys jaunuoliai dirbo, viską valė ir statė kartu su vyresniaisiais“, – įsitikinęs V.Gembutas.
Poilsiu gamtoje su savo atžalomis jau džiaugiasi ir čia laiką kartais leidžiančios jaunos mamos.

Turistų iš tolesnių vietovių laukiantys bikavėniškiai sako, jog saviškiams – bendruomenės reikalų rėmėjams ir talkininkams – baidares nuomos nemokamai. Taip jau darė iki šiol. O tolesnių vietovių gyventojams jie baidares priekabėle gali ir nugabenti, ir vėliau atgal parsivežti.