Bikavėnų kaimo bendruomenė svarstė savojo kaimo dabartį ir ateitį

bikavenu bendruomeneVainuto seniūnijos Bikavėnų kaimo gyventojai ir šiemet surengė tradicinę rudeninę bendruomenės popietę, pavadintą „Rudens melodija“.

Tokios popietės, kuriose bikavėniškiai aptaria besibaigiančiais metais nuveiktus darbus, artimiausių metų planus ir tiesiog pabendrauja, šiame atokiausiame rajono kampelyje tapo įprastos nuo tada, kai prieš beveik 10-metį susibūrė Bikavėnų bendruomenė. Su rajono ir seniūnijos vadovais apkalbėtos aktualiausios kaimo šiandienos ir rytdienos problemos, pasidžiaugta meno kolektyvų pasiekimais.

Rūpi šaligatviai ir gatvių apšvietimas

Pabendrauti su bikavėniškiais atvyko taip pat vainutiškis, savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, Žvingių parapijos klebonas Dainoras Židackas, Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.

Bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė pasveikino visus susirinkusiuosius, kvietė nesidrovėti ir užduoti klausimus valdžios atstovams.

Labiausiai šiuo metu bikavėniškiams rūpima problema – centrinės kaimo gatvės šaligatviai, kurių būklė jau tokia, kad juos būtina pakeisti.

Meras paaiškino, kiek šaligatvių visame rajone reikia tvarkyti, kiek tam reikėtų lėšų ir darbo. Bet pažadėjo, kad kiek įmanoma greičiau šaligatvį pagrindinėje kaimo gatvėje bikavėniškiai turės.

Vainuto seniūnui V.Mockui teko klausimai apie apšvietimą kaimo gatvėse. Visi nudžiugo sužinoję, kad pagal įstatymus kaimas turi būti apšviestas iki vidurnakčio. Seniūnas pažadėjo, kad taip ir bus, o jis pasirūpins, kad lempų nepritrūktų. V.Mockus tik prašė gyventojų būti tikrais savo kaimo šeimininkais, ir pamačius, kad kur nors gatvės šviestuvo lempa perdegė, paskambinti ir pranešti, nes seniūnijos vadovai nepajėgūs visko sužiūrėti.

Seniūnas taip pat pasiūlė bikavėniškiams pasvarstyti, kokiu paminklu jie norėtų papuošti savo gyvenvietės centrą.

Klebonas D.Židackas dėkojo parapijos žmonėms už nuolatinių talkų organizavimą ir pagalbą tvarkant bažnyčią ir kleboniją, pasidalijo mintimis apie kitų metų planus ir reikalingą žmonių palaikymą.

Siūlė svarstyti mokyklos pastato ateitį
bikavenu bendruomene_ansamblis_zolyna
Vainuto gimnazijos direktorius A.Jonikas ragino būti pilietiškais ir palaikyti nykstančias savosios seniūnijos mokyklas – leisti vaikus į savo mokyklą, o ne į aplinkinių rajonų ugdymo įstaigas.

Aptartas jau sunykusios Bikavėnų mokyklos pastato klausimas. Nuo šių metų šios mokyklėlės pastate ugdomi tik priešmokyklinukai, tad tokiam mažam vaikų skaičiui nebereikia pastato, kuriame kažkada tilpo visos 4 pradinukų klasės.
Ką su tuo pastatu daryti, kokius įsipareigojimus planuoja prisiimti bendruomenė? Tai klausimai, kuriuos bikavėniškiai dar turės apgalvoti. Jų pasiūlymų bus laukiama iki pavasario.

Vietiniai žmonės puse lūpų kalba, kad būtų nieko prieš, jei jų kaime koks nors investuotojas buvusios mokyklos pastate sukurtų verslą, o tuo pačiu – ir darbo vietų gyventojams.

„O mūsų bendruomenė puikiausiai telpa viename pastate kartu su Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centru“, – sakė bendruomenės pirmininkė ir centro direktorė M.Matevičienė.

Bikavėniškiai ne tik rimtiems pokalbiams, bet ir pabendrauti bei pasilinksminti tądien buvo nusiteikę. Savo naujas programas kaimo bendruomenei pristatė kaimo meno kolektyvai: Bikavėnų moterų vokalinis  ansamblis „Žolyna“, vadovaujamas Loretos Mieliulytės, ir liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“, kuriai vadovauja Kazys Budrys.

Tą lietingą rudens popietę niekas neskubėjo namo. Ilgai dar visi šoko, vaišinosi, pritarė muzikantams kartu dainuodami, žaidė žaidimus, bendravo ir dalijosi mintimis, kaip dar labiau pagražinti mylimą savo kaimą.