Bikavėnuose – rudeniška popietė

 1 Bikavenu mokykla sventePenktadienio popietę į Vainuto gimnazijos Bikavėnų skyrių susirinko net keturios kartos: mokiniai, tėvai, seneliai ir prosenelis. Kasmet organizuojamoje tradicinėje šventėje dalyvavo Vainuto gimnazijos direktorius A.Jonikas su administracija, Bikavėnų kaimo bendruomenės nariai.

Susirinkusiuosius pasveikino mokytoja J.Košinskė ir paprašė tylos minute pagerbti išėjusius amžinybėn senelius ir prosenelius. Programą pradėjo V.Grigalienės paruošti pirmokėliai. Kadangi šventės tema buvo grybai, mokiniai vaidino J.Marcinkevičiaus „Grybų karą“, o salė ir jos langai buvo papuošti grybų karo personažais. Skambėjo dainos anglų bei lietuvių kalbomis, eilėraštukai apie rudenį.

Kadangi šiemet minimi etnografiniai metai, pasakojimą apie bulvės kelią tarmiškai papasakojo D.Būdvytytė ir trečiokai, ketvirtokas N.Bagdonas minė mįsles apie grybus ir daržoves, o prizai buvo konservuotos daržovės. Mokinių mamos ir bibliotekininkė dainavo apie rudenį. Renginio pabaigoje buvo apdovanoti visi susirinkę seneliai ir prosenelis.

Mokyklos vadovai padėkojo mokiniams už programėlę ir dovanojo loginį žaidimą „Lietuva“, atvežė mokiniams mero V.Laurinaičio dovanotų saldainių ir pyragą, o Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro darbuotoja N.Stanelienė – pintinėlę grybų. Po šventės visi dar pasiliko pabendrauti.