Bikavos pakrantėje jau 21-ąjį kartą grojo žiogeliai

bikavenaiSavaitgalį ir vėl nuskambėjo tradicinė ir seniai tarptautine tapusi vasaros šventė Bikavėnuose „Grajikit Bikavos žiogeliai“. Į šiemetinį renginį suvažiavo 10 meno kolektyvų.

Renginys, kaip jau įprasta, prasidėjo šventomis mišiomis Bikavėnų šv. Roko koplyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas Dainoras Židackas. Vėliau svečiai lipo į vežimaičius ir dardėjo link Bikavėnų centro.

Į šį renginį suėję vietiniai, suvažiavę jų svečiai kalbėjo, kad vasara jau artėja į pabaigą, jau baigiami nudirbti vasaros darbai, tad galima ir gerai pasilinksminti.    

Į šventės vietą dardėjo brikelėmis

Į šventės vietą dardančiuose vežimaičiuose sėdėjo garbingiausi svečiai: meras Vytautas Laurinaitis bei savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, seniūnas Vitalijus Mockus, Savivaldybės politikai Arūnas Pupšys bei Antanas Kubaitis.
Važiuodami jie rankomis mojavo ir sveikino pasitinkančius šventės dalyvius.BIKAVENAI 1

Šiemetinę šventę vedusi Audrė Šalkauskienė nieko nelaukdama pakvietė visus pinti muzikos, dainų ir šokių pynę. Neuždelsdami, kapelijų vadovai, muzikantai ir dainininkai suskubo traukti dainas vienu ypu, taip tarsi sakydami – „pradedam švęsti“.

Sveikinimo žodžiai ir dainų posmai

Ilgiausią kalbą Bikavėnų kaimo žmonėms tarė R.Žemaitaitis. Jis sveikino bikavėniškius su šiemet švenčiamu Lietuvos 100-mečiu, ir linkėjo visiems gyventi taip draugiškai, kad ir bet kurioje pasaulio šalyje susitikę vienas kitam jie galėtų tarti: „Labas, aš esu bikavėniškis“. Anot R.Žemaitaičio, Bikavėnų žmonės tikrai turi kuo pasigirti: jie sugeba organizuoti puikius renginius, čia gražūs laukai, miškai ir puikūs žmonės. 

Pasak svečio, tądien prisimintas šv. Rokas buvo garsus savo gerais darbais, nes prisidėjo prie varguolių gelbėjimo. „Mes irgi visi galime būti tokiais žmonėmis, kurių geras žodis, pagalba ir parama vargstančiajam gali mus suvienyti ir vesti į priekį“, – sakė jis.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis pasidžiaugė, kad šiemetinėje šventėje dalyvauja toks gausus muzikantų ir žiūrovų būrys. Jis pažadėjo, kad Bikavėnuose tikrai bus pastatytas pėsčiųjų ir dviratininkų takas.   Savivaldybės admnistracijos direktorius Sigitas Šeputis stebėjosi pirmą kartą kaimo šventėje matantis tiek daug saviveiklos kapelų. Tarp jam nežinomų, Bikavėnuose tą dieną koncertavo ir kapelos iš Mažeikių, Nidos ir netgi iš Ukrainos.

V.Laurinaitis ir S.Šeputis šventės organizatorei, Bikavėnų kultūros centro direktorei Marytei Matevičienei įteikė puokštę gėlių bei dovaną sakydami, kad ir ateityje čia lankysis.

Savivaldybės politikai A.Pupšys ir A.Kubaitis džiaugėsi švente minėdami, kad į gerą šventę yra visuomet malonu atvykti. A.Kubaitis, be kita ko, buvo pasveikintas ir pačių bikavėniškių, mat jis ne tik kad keturis dešimtmečius čia tvarkė visus apylinkės kelius, bet ir ne vieną kartą buvo ir šventės rėmėjas.  

Atsisveikino su klebonu

BIKAVENAI 4Tą dieną visi šventės dalyviai paskutinį kartą bendravo su klebonu D.Židacku. Klebonas šiame krašte dirbo septynerius metus ir dabar iškeliamas į kitą parapiją.

D.Židackas kalbėjo, kad kunigų seminarijoje klierikams buvo skiepijama, jog viskas šioje žemėje yra laikina, kaip ir tarnystė vienoje vietoje pakeliui į amžinybę. Tad nieko keisto, kad laikinas buvo ir jo buvimas Vainuto parapijoje.

Senųjų kaimo tradicijų ir amatų centro direktorė ir Bikavėnų kaimo bendruomenės pirmininkė M.Matevičienė su ašaromis akyse sakė: „Jūs mylėjote ir gerbėte mus, mes stengėmės atsakyti tuo pačiu.“

Susirinkusieji dėkojo klebonui už taikius žodžius, prisiminimui įteikė dovaną ir gėlių puokštę. Žmonės, stovėdami drauge su klebonu D.Židacku, sugiedojo giesmę.

Pasveikino naujuosius bendruomenės narius

Šiemet bikavėniškiai nusprendė sveikinti ir bendruomenę papildžiusius naujagimius. Į renginį buvo pakviestos keturios jaunos šeimos, kurių kūdikiai gimė per metus nuo pernykščio šv. Roko dienos. Šventės vedėja kvietė Adelę Petrošiūtę, Benediktą Briedį, Dariją Grabovskają ir Barborą Šalkauskaitę. Tačiau atsiimti bendruomenės dovanų su tėveliais atvyko tik du mažyliai.   Bikavėniškiams ši šventė tapo ypatinga. Jiems Žemaičių Naumiesčio kapela ir jos vadovas Valerijonas Krutikovas padovanojo dainą, kuri galimai taps ir Bikavėnų gyvenvietės himnu. 

Kai visi kolektyvai sudainavo savo repertuarą, dangų nušvietė fejerverkai, kuriuos bikavėniškiams padovanojo UAB „Egmina“.