„Bikavos žiogeliuose“ išbandyta ir baidarių trasa

Bikavenai aiksteleIškilus Bikavėnų krašto žmogus, kilęs iš Gorainių kaimo Pranas Budrius šventę Bikavėnuose „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ šiemet pavadino tikra apylinkės žmonių šeimos švente. Visą šventę, kurioje kiekvieną pasirodymą ar atrakciją užliejo rudenėjančios vasaros lietus ir žiūrovų plojimai, galėjo ištverti tik kantrūs, saviškių pasiilgę, artimi žmonės.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir parapijos klebonas Dainoras Židackas dėkojo šventės organizatorei Marytei Eugenijai Matevičienei už tai, kad ji, net ir negavusi Savivaldybės finansinės paramos, sugebėjo tęsti tradiciją ir jau 16 kartą Bikavėnuose surengė vasaros šventę.

Baidarininkų poilsiavietės atidarymas

Šventinė diena Bikavėnuose prasidėjo gyventojų sambūriu prie Jūros upės. Už kilometro nuo Jūros upės tilto link Žvingių kaimo įrengta naujutėlė poilsio aikštelė baidarininkams. Aikštelėje iš medienos suręsta pavėsinė, stalas, suoliukai, tualetas.
BIKAVENU ZIOGELIAI 2
Aikštelė įrengta pagal projektą „Tarpregioninis baidarių maršruto tinklas „Baidarėmis per Lietuvą“. Projekto partnerio asociacijos „Lamatos žemė“ sprendimu, Šilutės rajone bus įrengtos 6 baidarininkų poilsio aikštelės, kurių pirmoji jau įrengta prie Jūros upės. Trys bendruomenės – „Rusnės sala“, Kintų ir Bikavėnų kaimų bendruomenės – gavo ir po komplektą įrangos: po 6 baidares bei specialias priekabas joms gabenti.

Pirmosios baidarininkų poilsio aikštelės atidaryme dalyvavo ir asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkas, rajono meras Vytautas Laurinaitis, kuris dėkojo Bikavėnų jaunimui bei aikštelės statybos organizatoriui, ūkininkui Vladui Gembutui už gerai atliktą darbą.

Iškart vyko ir pirmosios baidarininkų varžybos. Šešių dviviečių baidarių ekipažai nuo poilsio aikštelės leidosi žemyn upe apie kilometrą iki V.Gembuto sodybos ir atgal. Greičiausiai varžybų trasą įveikė Paulius Ežerinskis ir Darius Budelskis – per 22 minutes.

Šiose varžybose dalyvavo ir Savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė su vyru Romualdu. Tačiau jiems tapti prizininkais nepavyko. D.Žebelienė prisipažino, kad irklavimą ji perleido vyrui, nes niekaip negalėjo atsižavėti Jūros pakrančių gamtovaizdžiu.
bikavenai maryte gembutas
Visiems – po duonos kąsnelį

Po Mišių Bikavėnų šv. Roko koplyčioje šventės svečiai – Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, savivaldybės meras V.Laurinaitis bei Natkiškių, Žemaičių Naumiesčio kapelų muzikantai ir dainininkės arklių traukiamomis brikelėmis suvažiavo prie Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro.

Čia juos pasitiko šventės vedėja Vaida Galinskienė su gausiu į šventę atėjusių žmonių būriu.

Koncertą pradėjo liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“, kuriai vadovauja garsusis krašto birbynininkas Kazys Budrys, ir Bikavėnų moterų vokalinis ansamblis „Žolyna“.

Seimo narys R.Žemaitaitis bei Vainuto seniūnas V.Mockus apdovanojo tvarkingiausias ir gausiausias jaunas šeimas. Jie į sceną kvietė Gintarės ir Vido Bagdonų, Vilmos ir Donato Gailių, Monikos ir Eugenijaus Petrošių, Lauros ir Mindaugo Norkaičių, Dovilės ir Andriaus Sudeikių, Rasos ir Mindaugo Agintų, Deimantės ir Vytauto Makarų bei Linos ir Dariaus Petrikų šeimas.
BIKAVENU ZIOGELIAI 6
Savivaldybės politikas Saulius Vytuvis, pasveikinęs bikavėniškius, puokštę gėlių ir dovaną įteikė prieš tris dešimtmečius sutiktai kolegei – jam daug darbo patirties perdavusiai miškininkei Valentinai Vingienei.

Kad į šventę atėję žmonės pasijustų vienos šeimos nariais, V.Galinskienė dvi šeimininkes pakvietė padalinti visiems bent po kąsnelį duonos.

Buvo planuota ir daugiau atrakcijų, tačiau lietaus pliūpsniai koregavo šventės vedėjos sumanymus. Kai koncertus baigė kaimo kapelos, scenoje jas keitė Vitalijus Pauliukas ir estrados grupė „Patruliai“.

Šventė baigėsi UAB „Egmina“ direktorių Remigijaus Baltučio ir Česlovo Barausko dovanotais efektingais fejerverkais. Sužavėta jais M.Matevičienė sakė, kad jie bikavėniškiams padarė didesnį įspūdį nei matyti uostamiesčio šventėje.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų” Facebook albume.