Bioninės rankos laukiantį Martyną vėl apglėbė gerumas

pas Martyna1 120-metis Pagėgių savivaldybės Mociškių kaimo gyventojas Martynas Girulis, prieš išvykdamas į Austriją medikų apžiūrai, surengė padėkos šventę savo kaime tiems, kurių gerumas vis didina jo viltį turėti ranką.

Susirinkusius linksmino Vudis, Grūdas, Dūmas, roko grupė „Fans of the Sky“.

Trečiadienį Mociškiuose surengtos šventės metu Martynas sunkiai valdė emocijas ir sakė negalįs patikėti, kad yra tiek gerų žmonių, kurie linki jam gero.

Prie šventės organizavimo daug prisidėjo Martyno kaimynai: jie vaišino svečius žolelių arbata, žirnių koše, rūgštynių sriuba, blynais, kitokiais skanėstais. Pagėgių kultūros centras paskolino garso aparatūrą, Vilkyškių seniūnija parūpino palapinę ir suolus, Pagėgių savivaldybės Veterinarijos tarnyba pasisiūlė paupyje, kur vyko šventė, išnaikinti uodus, Mociškių girininkija parūpino malkų lažui, prie kurio visi ilgai vakarojo.

Mociškių bendruomenės pirmininkas Darius Tamulis po renginio džiaugėsi, kad gerumas yra užkrečiamas, o prie paramos Martynui prisijungia vis daugiau žmonių. 

Padėkos šventė vyko Martyną dar kartą išlydint į Austriją, kur pasaulinio garso medikai birželio 3 dieną apžiūros metu nustatys, kaip pavyko pirma iš kelių reikalingų operacijų. Pernai spalį Austrijoje jam buvo atlikta parengiamoji bioninio rankos protezo transplantavimo operacija, dabar laukia antroji iš trijų reikalingų operacijų.

Jei medikai nustatys, kad operacija pavyko, rudenį vaikinui bus amputuojama vienos iš nevaldomų rankų plaštaka ir dilbis, vėliau toje vietoje bus prijungta nauja, bioninė, smegenų impulsais valdoma ranka.

M.Girulis taps trečiuoju žmogumi pasaulyje, kuriam bus atlikta tokia unikali operacija – transplantuotas bioninis rankos protezas.

Martynas turi retą įgimtą ligą – artrogripozę. Liga yra pažeidusi jo pečių, alkūnių, riešų, čiurnų raumenis, paralyžiavo ir užkirto galimybę vaikščioti. Po daugybės operacijų vaikinas pradėjo valdyti kojas ir šiandien jau gali nueiti nemažus atstumus. Tačiau Martyno rankos liko bejėgės – savarankiškai jis neįstengia atlikti menkiausio darbelio, negali net pasirūpinti savimi.

Ligos pažeistų Martyno rankų raumenys yra labai silpni, todėl spalį operacijos metu jam buvo persodinti raumenys nuo kojos. Kitą savaitę kompiuteriniu simuliatoriumi bus tikrinama, kaip Martynui sekasi valdyti bioninę ranką ir po to atliekama galutinė transplantacija, po kurios Martynas galės pats pasirūpinti savimi, o gal net ir dirbti nesudėtingus darbus.

Bioninė ranka – naujausias medicininis išradimas. Ji yra nuimama, vakare ją galima prijungti prie energijos šaltinio ir įkrauti, o ryte vėl pritvirtinti. Ši technikos naujovė kainuoja apie 70 tūkst. eurų (apie 240 tūkst. litų). Kol kas atliktos tik dvi panašios milžiniškus pinigus kainuojančios transplantacijos pasaulyje.

Martyno tėvai, siekdami padėti vaikui, pardavė savo ūkį, tačiau lėšų operacijai trūko, todėl buvo įkurtas paramos fondas. Martynas kreipėsi pagalbos į visus geros valios žmones, prašydamas paramos. Į pagalbos prašymą atsiliepė šimtai žmonių Lietuvoje, pora labdaros fondų Lietuvoje ir Švedijoje.

Daugiau informacijos apie Martyno ligą ir jo gyvenimą galima rasti internete www.martynofondas.lt

Paremti vaikino gydymą galima per Martyno Girulio paramos fondą: adresas – Mokyklos g. 6, Mociškių k., Vilkyškių sen., Pagėgiai, fondo kodas – 302744171, banko sąskaita – LT79 7300 0101 3092 0989, bankas – Swedbank AB.