Birželį – nelaimingų nutikimų pikas dviratininkams

Pavasarį į gatves išrieda gausus dviratininkų būrys, o draudikai pastebi, kad nelaimingi nutikimai jiems kainuoja vis brangiau. Pernai, lyginant su 2019 metais, nuostolių suma augo 20 tūkst. eurų ir viršijo 140 tūkst. eurų sumą per metus, o daugiausiai nelaimių bendrovė fiksavo būtent birželį.

„Kuo daugiau dviratininkų išrieda į gatves, tuo dažniau fiksuojama ir nelaimingų atsitikimų. Pernai, lyginant gegužę su birželio mėnesiu nelaimių padaugėjo 37 proc.

Bendrai pernai birželis dviratininkams buvo avaringiausias mėnuo per visus metus“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Nuo nubrozdintų kelių iki sunkių sužalojimų

„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad šiemet dviratininkų patirtoms žaloms padengti jau skirta daugiau nei 12 tūkst. eurų.

Vidutiniškai dviratininkų traumos kainuoja apie 300 eurų ir ši suma kasmet auga. Traumos įvairios: dominuoja minkštųjų audinių sužalojimai, nubrozdinimai, žaizdos, tačiau pasitaiko ir lūžių, galvos smegenų sutrenkimų, net mirčių. Dažniausi čiurnos ar dilbio kaulų lūžiai, dažnas peties išnirimas, raktikaulio traumos.

Dažniausiai nelaimės nutinka vairuotojams pasirinkus važiuoti ne dviračių takais, o važiuojamąja kelio dalimi. Čia galima išvystyti greitį ir nutinka skaudžiausios nelaimės – susidūrimas su automobiliais.

„Itin atsargiems reikėtų būti tamsiu paros metu. Nelaimingų atsitikimų galima išvengti dėvint šviesą atspindinčią liemenę, įsitikinus ar dviračio atšvaitai yra pritvirtinti tvarkingai, ar veikia lempos, ar pats dviratis tvarkingas, veikia stabdžiai.

A. Juodeikis primena, kad dviratininkams būtina dėvėti šalmus ir šviesą atspindinčias liemenes ir rekomenduoja pasirinkti storesnius audinius, kurie bent kiek apsaugotų kūną nuo sužalojimų. Taip pat atkreipia dėmesį, kad dažnai nelaimės priežastimi tampa neatsargumas, kuomet dviračio vairą laikome viena ranka, o kita kalbame telefonu ar net naršome socialiniuose tinkluose.

Kainuoti gali ir aplinkinių saugumas

Tretieji asmenys ar jų turtas taip pat dažnai nukenčia ir dviratininkams gali nemažai kainuoti. Dažniausias nutikimas – subraižytas automobilis, kuomet dviratininkai jį užkabina vairu ar pedalais. Pasitaiko ir susidūrinimų su praeiviais, dažnai netyčia tokias žalas sukelia vaikai ar augintiniai.
„Rinkitės keliones dviračių takais ir venkite vietų, kuriose gausus tiek pėsčiųjų judėjimas, tiek ir intensyvus automobilių eismas keliuose”, – pataria draudimo ekspertas.