Birželio mėnesį – šiųmetis gimstamumo rekordas

kudikisKą mums atnešė birželis? Į ši klausimą atsakysime panagrinėję Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės kas mėnesį renkamus demografinius duomenis. Pirmasis vasaros mėnuo išsiskiria naujagimių gausa – pirmą kartą šiais metais gimstamumas viršijo mirtingumą.

Gimstamumas

Birželį į dar neregėtas šiais metais aukštumas pakilo gimstamumas. Praėjusį mėnesį Šilutėje ir rajone šeimos  išgirdo 51 naujagimio  verksmą  (praėjusiais mėnesiais būdavo nuo 29 iki 35 naujagimių). Iš visų per mėnesį gimusių kūdikių 29 berniukai, 22 mergaitės. 30 naujų kraštiečių papildė Šilutės miesto gyventojų gretas, likusieji 21 gimė mūsų rajono seniūnijose. Dar 22 naujagimius tėvai užregistruoti savo gimtinėje parvežė iš užsienio.

Dar vienas nudžiugti priverčiantis rodiklis – jau trečią mėnesį iš eilės Šilutėje ir rajone po vieną šeimą aplanko dvigubas džiaugsmas, joms gimsta dvynukai!

Vyriausiai kūdikio susilaukusiai mamai 42-eji, jauniausiai 21-eri. Dvi motinos savo atžalas augins vienos – jos vienišos mamos.

Kai kada naujagimio vardas tėvelių mintyse jau būna iš anksto sugalvotas dar neužsimezgus gyvybei, tačiau kartais jo rinkimas tampa nemenku galvosūkiu tiek mamai, tiek tėčiui. O būna, kad vos tik į pasaulį pasibeldęs kūdikis pats atsineša sau vardą.

Pagal statistinius duomenis, birželio mėnesį šilutiškiai berniukus dažniausiai pavadino Kajaus, Martyno, Domo vardais, o mergaites – Sofija, Emilija, Patricija ir Elija. Retais vardais laikomi: berniukų – Anandas, Ajus, Leo, Timas, mergaičių – Melinda ir Milana.

Mirtys

Nors mieste ir rajone per birželio mėnesį netekome didelio skaičiaus gyventojų – 50 (kitais mėnesiais būdavo nuo 47 iki 58 mirčių), tai pirmasis mėnuo, kai gimstamumas viršijo mirtingumą. Vadinasi pastebimos prielaidos gyventojų skaičiaus rajone didėjimui.

Tarp mirusiųjų – 28 vyrai ir 22 moterys, 39 kraštiečių gyvybė nutrūko mieste, 11 seniūnijose. Vyriausias anapilin iškeliavęs senolis buvo sulaukęs 95-erių. Užsienyje mirusių kraštiečių ir kūdikių mirčių birželio mėnesį neužregistruota.

Santuokos ir ištuokos

Pirmąjį vasaros mėnesį susituokė 37 poros, tai kiek mažiau nei gegužę (42). 21 pora meilės įžadus davė Civilinės metrikacijos tvarka. Iš jų 19 CMS patalpose, o dvi poros pasinaudojo galimybe rinktis vietą, kurioje bus sutuokti. 15 porų amžiną meilę prisiekė bažnyčioje, vienerios vestuvės vyko užsienyje.

Populiarėja „antrosios“ vestuvės: tarp jaunavedžių 6 vyrai vedė ne pirmą kartą, tiek pat moterų vėl ištekėjo. 4 jaunieji (vyrai ir moterys) santuokos saitais susisaistė sulaukę 51-erių ar daugiau.

Skirtingais gyvenimo keliais pasuko 13 porų. 12 santuokų iširo abiejų susitarimu, 1 ištuoka įvyko dėl moters kaltės. Dėl iširusių šeimų 8 vaikai gyvens su motina, 1 su tėvu.