Bistrampolio dvaras: dar neatrasta pramogų vieta

Mansion main_buildingApsuptas gražaus seno parko, naujai rekonstruotas XIX a. vidurį menantis Bistrampolio dvaras yra įsikūręs Šiaurės Lietuvoje 700 metrų nuo Via Baltica greitkelio, 14 kilometrų nuo Panevėžio.

Neo-klasikinio stiliaus dvaro sodybos kompleksą sudaro viešbutis, restoranas, koncertinė salė, įvairių dydžių dvaro rūmų salės seminarams ir banketams, atokiau, dvaro parke, koplytėlė – knygnešystės muziejus. Aktyvesniam poilsiui – sporto aikštynas su jame įrengtais teniso kortais, krepšinio aikštele. Dvaro vežiminėje įrengtas SPA centras.

Bistrampolio dvaro istorija

Ši dvarvietė egzistavo jau nuo XV amžiaus pabaigos. Nuo XVII a. pabaigos iki 1940 m. dvaras priklausė Bistramų giminei, kuri siejasi su garsiais žmonėmis – jų giminaitis buvo  Henrikas Senkevičius, kuris dvare rinko medžiagą ir kūrė garsią lenkų trilogiją. Taigi, dvaras yra aktualus lenkų kultūrai, dažnai yra lankomas lenkų turistų. Trys dvarininkai, būdami generolais, dalyvavo Borodino kautynėse rusų pusėje. Taigi, dvaras sietinas ir su Rusijos kultūra. O lietuviškosios Bistramų atšakos pradininkas buvo Karaliaus Vladislovo IV dvariškis Jonas Kazimieras Bistramas. Jo sūnus Jonas Evaldas 1695 metais įsigijo palivarką, kuris tuomet buvo vadinamas Barklainiais, o XVIII amžiaus antroje pusėje jie pradėti vadinti Bistrampoliu.

Bistramai dvarą valdė iki 1940 metų. Vėliau dvaras buvo nacionalizuotas, vėliau apleistas ėmė nykti.

Iki šių dienų išlikę dvaro rūmai pastatyti 1850 metais. Rūmai yra klasicistinio stiliaus, stačiakampio plano, dviaukščiai. Pirmajame rūmų aukšte buvo svečių kambariai, o visą dešiniąją pusę užėmė didelė salė. Antrasis aukštas buvo skirtas reprezentacijai. Jame buvo didesni ir mažesni salonai, valgomasis, darbo kabinetas, biblioteka. Taip pat išliko 10 kitų dvaro sodybos ansamblio pastatų, kurių seniausi datuojami 1820 metais.
1997 m. dvaras perduotas Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedrai. Naujieji šeimininkai dvaro neprižiūrėjo, parkas ir dvaro statiniai nyko. Nuo 2003 m. dvarą globoja, prižiūri ir atstato VšĮ „Jaunimo integracijos galimybių centras“. Centro jėgomis ir lėšomis buvo atlikti istoriniai, architektūriniai, polichrominiai, parko tyrimai, parengtas centrinių rūmų rekonstrukcijos projektas. 2007 m. birželio mėn. pradėta dvaro restauracija.

Nakvynė Bistrampolio dvare

Bistrampolio dvaras patiks visiems, kurie nori ramybės gamtos apsuptyje, gražios bei jaukios aplinkos kambaryje bei aktyvių pramogų laisvalaikiui. Įsigijusių nakvynę šiame istoriniame dvare laukia jauki nakvynė bajoriškame kambaryje, gardi vakarienė restorane, SPA malonumai (sauna, sūkurinė vonia), žolelių arbata pirties metu, danielių maitinimas bei sotūs pusryčiai.

Bistrampolio dvaro restoranas

Be nakvynės galima atvykti išbandyti dvaro patiekalų, kurie čia itin giriami. Bistrampolio dvaras – tai Panevėžio krašto istorinės atminties ir kultūros puoselėjimo dalis! Dvaro restoranas įrengtas rūmų pirmajame aukšte. Patiekalai restorane nekasdieniški, ruošiami pagal senus lietuviškus receptus. Tad nusprendę apsilankyti dvare, būtinai pavakarieniaukite. Vakarienę sudaro karštasis patiekalas, desertas, kava / arbata bei pasirinktas šaltasis gėrimas.shutterstock 795913552

Pramogos Bistrampolio dvare

Bistrampolio dvaro teikiamų papildomų paslaugų dėka Jūsų poilsis bus malonesnis bei įdomesnis. Jūsų patogumui organizuojamos ekskursijos su gidu lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Siūloma daugybė įvairių masažo rūšių, masažus atlieka profesionalūs masažuotojai ir sertifikuoti terapijų specialistai. Procedūrų metu naudojamos tik natūralios, ekologiškos, sertifikuotos, saugios medžiagos. Taip pat čia galite pasinaudoti mini SPA paslaugomis.

Jei seniai svajojate išmokti joti žirgu ar patobulinti jojimo įgūdžius – Bistrampolis puiki vieta. Čia taip pat galite ramiai pasivažinėti karieta. Tai suteiks unikalių ir nepamirštamų akimirkų!

Bistrampolio dvare galite ne tik pasilepinti SPA procedūromis, bet ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Jūsų paslaugoms – krepšinio, mini futbolo ir lauko teniso aikštelės.

Buvusiame dvaro sode įrengtame aptvare ganosi dvaro elniai (danieliai) itin mėgstantys duonos paketus iš restorano. Tad danielių maitinimas puiki pramoga šeimoms…

Renginiai Bistrampolio dvare

Rugpjūčio 3 d. Bistrampolio diena. Tai diena skirta 1863-ųjų metų sukilimui paminėti. Šventės metu vyks Tadeušo Bistramo dokumentinio filmo „Paberžė – nepaklusniųjų lizdas“ premjera, žirgų konkūro varžybos, Lietubos trombonų projektas su Loreta Sungailiene.
Rugpjūčio 25 d. dvaro svečiai mėgausis Jūratės Miliauskaitės koncertu „Keliaujanti laike“.

Rugsėjo 1 d. vyks vyrų grupės „Quorum“ koncertas.
Rugsėjo 15 d. sulauksime dar vieno koncerto – Evelinos Sašenko ir Vyganto. Jie koncertuos su specialiai susibūrusiu „Mėnulio sodų“ styginių kvartetu bei ritmo grupe.