Boksininkas E. Skurdelis diskvalifikuotas 2 metams

Lietuvos antidopingo agentūra pernai rugpjūtį vykdė dopingo kontrolę ne varžybų metu. Kontrolei buvo atrinktas ir šilutiškis boksininkas Edgaras Skurdelis. Atlikus šlapimo mėginio tyrimą Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) akredituotoje laboratorijoje Varšuvoje (Lenkija) gautas teigiamas rezultatas.

Rasta draudžiamoji medžiaga – klomifeno metabolitai (4-OH-Clomifene), kuri yra įtraukta į draudžiamų preparatų sąrašą, patvirtintą WADA. Boksininkui skirta 2 metų diskvalifikacija, ji baigsis 2024 metų rugsėjo 15 d.

Nepaisant E. Skurdelio versijos apie klaidą, kuri jam kainavo profesionalo karjerą, Lietuvos bokso federacija (LBF) supranta, kad nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. LBF palaiko Lietuvos antidopingo agentūros sprendimą, apgailestauja dėl sportininko poelgio ir tikisi, kad tokie atvejai ateityje nebepasikartos.

Kiekvienas LBF sportininkas, dalyvaujantis Europos ir pasaulio čempionatuose bei atstovaujantis Lietuvos rinktinei, yra supažindintas su WADA dopingo kontrolės taisyklėmis ir skatinamas nuolat domėtis dažnai atsinaujinančiu draudžiamų medžiagų sąrašu.

„LBF palaiko tik švarų sportą. Kviečiame visus šalies boksininkus atkreipti dėmesį į vartojamų papildų ar vaistų sudėtį ir šias medžiagas vartoti tik pasitarus su treneriu ar Lietuvos dopingo agentūra“, – teigiama LBF pranešime.

Pagal boksofederacija.lt inf.