Brakonieriai valstybės iždą papildys 125 tūkst. litų (atnaujinta)

elniukasKlaipėdiečiui, praėjusį pirmadienį atvykusiam į Sakūčių mišką, gresia 25 tūkst. Lt bauda. Pasišalinti iš įvykio vietos brakonieriui sukliudė eigulys, išgirdęs šūvį ir netoliese vyro radęs nužudytą elnę.

O aplinkosaugininkai prie Nemuno deltos regioninio parko vandens tvenkinių akylai stebėjo žvejus – akcijos „Karšis 2013“ metu patikrinti 2 138 žvejybos mėgėjai. Užfiksavus jų pažeidimus, bendra baudų ir žuvų ištekliams padaryta žala siekia beveik 100 tūkst. Lt.

Nušovė prijaukintą elnę

Pirmadienį Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Sakūčių miške sulaikė elnę nušovusį brakonierių.

Apie neteisėtą medžioklę pranešė vietos eigulys. Išgirdęs šūvį, jis nuvyko pažiūrėti, kas šaudo, ir pamatė vyrą, atvažiavusį „Jaguar“ automobiliu ir vaikščiojantį po mišką.

Pasikalbėję jie išsiskyrė, ir vyras nuvažiavo gilyn į mišką. Eigulys, apžiūrėjęs vietą, kurioje vaikščiojo nepažįstamasis, rado nušautą tauriojo elnio patelę. Ji buvo žinoma miškininkui. Pasak eigulio, elnė buvo labai jauki ir prisileisdavo žmones iki dešimties metrų atstumu. Apžiūrėjus nušautą gyvūną pastebėtos dvi šautinės žaizdos, padarytos mažo kalibro ginklu.

Šilutės aplinkosaugininkai, ieškodami brakonieriaus, užblokavo visus išvažiavimo iš miško kelius. Po kiek laiko pareigūnai pastebėjo pažeidėjo automobilį ir sustabdė. Paaiškėjo, kad brakonierius, nušovęs sakūtiškių globojamą elnę, – klaipėdietis.

Neigė medžiojęs

Apieškojus įtariamojo automobilį, rastas savigynai išduotas „Makarov“ pistoletas, jo dėtuvėje buvo 6 šoviniai. Vyras neigė medžiojęs, tačiau nesugebėjo įtikinamai paaiškinti, ką veikė miške.

Nušautas gyvūnas išgabentas į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą nustatyti mirties priežastį ir įvertinti, ar elnė nebuvo vaikinga.

Už tokį medžioklės reikalavimų pažeidimą bauda gali siekti iki 4 tūkst. litų, o pistoletas gali būti konfiskuotas. Gamtai padaryta žala siekia 10,5 tūkst. litų. Jeigu paaiškės, kad elnio patelė buvo vaikinga, ieškinys padidės iki 21 tūkst. litų.
Neršiančius karšius gaudė 200 brakonierių

Aplinkosaugininkai Nemuno deltos regioniniame parke per mėnesį pričiupo daugiau kaip 200 mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidėjų. Brakonieriams skirta per 27 tūkst. litų baudų, jiems taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – daugiau nei 67 tūkst. Lt.

Tokį laimikį aplinkosaugininkai „sužvejojo“ akcijos „Karšis – 2013“ metu, nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d.

Aplinkos ministerija informuoja, kad buvo surengti 122 reidai. Juose dalyvavo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos ir Šilutės rajono gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, Jūros aplinkos apsaugos agentūros inspektoriai, Tauragės rajono, Pagėgių savivaldybės agentūros pareigūnai, neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei policijos pareigūnai.

Akcijos metu buvo patikrinti iš viso 2 318 žvejybos mėgėjų.

Iš pažeidėjų konfiskuoti 34 vnt. tinklų, kurių bendras ilgis – 1400 m, taip pat 7 valtys ir meškerės, aptikta nežinia kam priklausančių 55 vnt. tinklų (bendras ilgis – 2040 m).