Brakonierius į upę nuleido dvi aplinkosaugininkų vaizdo kameras

fisherman-591699 960_720Praėjusių metų lapkritį į žvejybą išsiruošusį žvejį A.N.suerzino jį stebinčios vaizdo kameros. Jis jas sumetė į upę, manydamas, kad jį stebi vietiniai brakonieriai.

Tik atvykus aplinkos apsaugos pareigūnams suprato, kad suniokojo ne brakonierių turtą, o aplinkosaugininkų. Už tai jam skirta  laisvės atėmimo bausmė ir padarytos piniginės žalos atlyginimas.

Vyriškis lapkričio 5-osios pavakarę, apie 18-19 val., atvažiavo prie Aisės upės (Saugų seniūnijos Aisėnų kaime), tikėdamasis ramiai vienas pažvejoti.

Pradėjęs nelegaliai žvejoti A.N. pastebėjo, kad jam ramybę drumsčia į jį nutaikytos vaizdo stebėjimo kameros – viena filmavimo kamera buvo ant žemės, pastatyta ant stovo, o kita – pririšta medyje.

Vyras pamanė, kad į jį „žiūri“ savo žvejybos plotus saugantys brakonieriai. Nenorėdamas, kad kas sužinotų, jog jis čia taip pat žvejoja, paėmė ant stovo buvusią kamerą ir su visu stovu įmetė į Aisės upę. Taip pat padarė ir su medyje buvusia kamera – nulaužė nuo medžio ir įmetė į upę.

Nelegaliai žvejojęs vyras prieš teismą turėjo atsakyti už tai, kad Aisės upės pakrantėje sugadino Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui priklausantį turtą, tai yra tyčia nulaužė apie 680 eurų kainuojančias dvi stebėjimo kameras, perduodančias informaciją nuotoliniu būdu. Šios kameros pažeidėjus fiksuodavo įvykio vietoje, o fotonuotrauką atsiųsdavo pareigūnams MMS žinute.

Kameros toje vietoje buvo sumontuotos vos prieš savaitę, kai vieno reido metu Aisės upėje buvo pastebėti du draudžiami nemėgėjiškos žūklės įrankiai – statomieji tinklai.

Kaip teisme aiškino pats kaltinamasis, jis vogti kamerų neketino, jas tiesiog norėjo sunaikinti, kad jo nefilmuotų. Manė, kad tos kameros priklauso vietiniams brakonieriams. Tik atvykus aplinkos apsaugos pareigūnams, suprato, kad kameros priklauso būtent jiems. Vyras nuoširdžiai gailėjosi, aplinkos departamentui padarytą žalą žadėjo atlyginti dalimis.

Pareigūnai teisme pasakojo, kad iš vaizdo stebėjimo kamerų buvo gauta nuotrauka, kurioje matėsi žmogus, nelegaliai žvejojantis Aisės upelyje. Tas pats brakonierius per savaitę nuo kamerų sumontavimo toje vietoje buvo nufotografuotas kelis kartus.

Norėdami patikrinti, ar gerai veikia kameros, aplinkosaugininkai pradėjo skambinti iš telefono į vaizdo stebėjimo kamerą, tačiau kamera jau nebeatsakė. Jie pamanė, kad brakonieriaujantis asmuo vaizdo stebėjimo kamerą galėjo pasisavinti ar atsikratyti ja.

Sureagavę į iš kamerų gaunamas nuotraukas ir įtarimus, kad kameros gali būti sugadintos, pareigūnai išvyko į nelegalaus žvejo pamėgtą vietą. Netoli žvejybos vietos jie ir sulaikė A.N. Vyrui buvo surašytas protokolas dėl neteisėtos žvejybos.

Sulaikę pažeidėją, pareigūnai pastebėjo, kad nebėra nė vienos iš dviejų kameros. Abi kameros buvo vienodo modelio, vienos kameros vertė – 338,80 Eur. Abi jos buvo sugadintos maždaug tuo pat metu – per pusvalandį.

Šilutės rajono apylinkės teismas A.N. skyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Taip pat Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento naudai priteisė 677,60 Eur žalos atlyginimo bei 5 procentus metinių palūkanų nuo šios sumos nuo bylos iškėlimo teisme.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.