Brakonierius laimikio nepagavo, o baudą gavo

brakonierius naumiescio miskeKlaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Šilutės gyvosios gamtos inspektoriai net septynias dienas praėjusią savaitę budėjo pasaloje, kol Žemaičių Naumiesčio miške sugavo kilpas žvėrims paspendusį brakonierių ir paskyrė baudą.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis sakė, kad apie neteisėtus veiksmus Žemaičių Naumiesčio miške pranešė vietos miškininkai. Vasario 15 dieną inspektoriai, važiuodami nuo Šylių link Vainuto, miške pavažiavę 2 km ir sekdami sniege paliktais žmogaus pėdsakais, aptiko 6 kilpas. Tokiomis kilpomis gaudomi kanopiniai žvėrys.

Aplinkosaugininkai išardė kilpas, kad nebūtų padaryta žala gyvūnams, susidarė budėjimo planą ir nutarė sulaukti spąstų savininko. Lygiai 7 dienas pasikeisdami jie gulėjo ant sniego pasaloje.

Inspektoriai šmaikštavo, jog vasario 23-ąją, matyt, minėdamas sovietinės armijos dieną ir pritrūkęs užkandos, iš Pauparių kaimo vienkiemio išėjęs žmogus patraukė tiesiai prie paspęstų kilpų. Keiksnodamas, kad visos kilpos yra nukritusios, jis jas spendė iš naujo. Tuomet brakonierius ir buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad jis yra vietinis gyventojas.

Už šį šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą vyras nubaustas 3 000 litų administracine bauda, taip pat iš jo konfiskuotos 6 plieninės kilpos gaudyti laukinius žvėris.

S.Sudeikis sako, kad šiemet jau rasta kilpų dar keliose vietose, bet pažeidėjų sugauti nepavyko. Jei nėra vilčių sulaukti pažeidėjo, inspektoriai kilpas surenka. Pasak S.Sudeikio, iš 5 nustatytų pažeidimų išaiškinti paprastai pavyksta vos 1.

Brakonieriams gresia administracinė bauda nuo 2000 iki 4000 litų su įrankių ir priemonių konfiskavimu, taip pat tenka atlyginti padarytą žalą laukinei gyvūnijai.

Baudos už gamtai padarytą žalą nuo šių metų pradžios padidintos dešimteriopai. Dabar už nušautą suaugusią stirną tenka pakloti 5 000 Lt, už jauniklę – 3 000 Lt, briedis žvėrienos mėgėjams atsieina net 17500 Lt, jauniklis (iki 2 metų) šernas – 3000 Lt, o suaugęs – 5000 Lt.