Brakonierius priverstas baigti žudikišką verslą

kilpos 1 pŽudikišką verslą pirmadienį buvo priverstas baigti Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Pažaliosios kaimo gyventojas Donatas N. – vyras sulaikytas brakonieriaujantis gretimo Midverių kaimo miške.

Brakonierių prigriebė „Šusties“ medžiotojų būrelio vyrai, talkon pasikvietę Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnus.

Medžiotojams reikėjo nenuginčijamų įrodymų

Medžiotojų būrelio „Šustis“ pirmininkas Vytautas Petrošius pasakoja, jog medžiotojai jau rudenį suprato, kad jų apylinkėje atsirado brakonierius. Jie ne kartą miške rado paspęstų kilpų.

Kilpų rasta ir palei pat žemę, skirtų mažiems žvėreliams, – lapėms, kiškiams, mangutams, ir aukščiau pakabikilpos 7 pntų – stirnoms gaudyti.

„Žinojome, kad į kaimą vasarą atsikėlė naujas gyventojas, todėl iš karto jį įtarėme, nes iki tol panašių atvejų apylinkėje nebūdavo. Per du paskutiniuosius metų mėnesius mažame miške rasdavome net iki 50-ties kilpų. Vien tik stirnoms jų būdavo paspęsta apie dešimt“, – pasakojo pirmininkas.

Lapkričio pradžioje nelaime medžioklė baigėsi šiame miške medžiojusiam italui – į kilpą įkliuvo jo medžioklinis šuo. O gruodžio ir sausio pirmosiomis dienomis medžiotojai aptiko brakonieriaus sugautų stirniukų pėdsakus – aplink kilpas besidraikančių plaukų. Ne kartą rado ir nubrozdintų medžių, kraujo dėmių žemėje – tai įkliuvusių į kilpas žvėrelių kančių, kartais užsitęsusių net kelias paras, žymės.

„Brakonierius savo grobio susirinkti eidavo tik darbo dienomis, kai medžiotojai nemedžioja“, – sako V.Petrošius.
Medžiotojams reikėjo neginčijamų įrodymų, kad prigriebtų niekadėją.

Medžiotojai prigriebs kiekvieną brakonierių

Medžiotojai Zigmas Dulkys, Tadas ir Mantas Stasiuliai daugiausia pasidarbavo, kad brakonierius būtų išvilktas į dienos šviesą. Susisiekę su Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais, vyrai nutarė surengti pasalą brakonieriui. Tai ir padėjo išaiškinti neteisėtai kilpomis medžiojusį vyrą.

Su įkalčiais sulaikytas Donatas N. savo kaltės neneigė – pripažino statęs kilpas gyvūnams gaudyti. Iš viso tuo metu miške buvo pastatyta 18 kilpų.
kilpos nudauzytas medis
Pažeidėjas prisipažino, jog kilpas stato jau ne pirmą kartą, ir nurodė vietą, kurioje buvo paslėpęs dviejų neteisėtai sumedžiotų stirnų jauniklių kailius.

Šilutės gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis „Šilutės naujienoms“ sakė, jog už neteisėtą medžioklę naudojant draudžiamus medžioklės įrankius vyrui gresia bauda nuo 2000 Lt iki 4000 litų su medžioklės įrankių konfiskavimu. Žinia, iš vielos ar virvių pagamintos kilpos – menkas turtas, bet brakonieriui dar teks sumokėti ir gamtai padarytą žalą, kuri siekia apie 6000 Lt.

Nutarimą dėl nuobaudų, atsižvelgę į visas aplinkybes, inspektoriai parengs šiandien.

„Mes stebime savo teritorijas ir neleisime jose brakonieriams naikinti žvėrelių. Anksčiau ar vėliau įklius kiekvienas“, – sakė „Šusties“ pirmininkas V.Petrošius.