Brakonierius stovyklavo „turiningai“

brakonieriaiAplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, apžiūrinėdami Kuršių marių pakrantę, rado įrengtą stovyklą, kurioje buvo pastebėtos draudžiamų žvejyboje naudoti įrankių – statomų tinklų dalys. Ši vieta buvo stebima ir nuojauta inspektorių neapgavo.

Gegužės 14 d. naktį Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi, surengę pasalą, sulaikė brakonierių, žvejojusį statomais tinklais Kuršių mariose.

Tinklus jis statė ir tikrino įsibrisdamas į vandenį. Inspektoriai matė, kaip jis tikrino tinklus, ir užfiksavo grįžtantį su laimikiu į stovyklą.

Pažeidėjas sulaikytas tuo metu, kai jis kūreno laužą, šalia buvo išdėliota iš tinklų išrinkta žuvis su aiškiai matomomis tinklo žymėmis.

Nors pažeidimo padarymo įrodymai akivaizdūs, tačiau šis asmuo savo padaryto pažeidimo nepripažino.

Brakonieriui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 87 str. 3 d. Už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą naudojant draudžiamus žvejybos įrankius, gresia bauda iki 289 Eur su 2 statomų tinklų konfiskavimu. Neteisėtos žvejybos metu asmuo buvo sugavęs 51 kg karosų ir 5 karšius, už kuriuos žuvų ištekliams padaryta žala įvertinta 826,55 Eur.