Brandos egzaminų sesijos naujovė: jokių telefonų

no cell phone1Brandos egzaminų sesija jau įsibėgėjo, ir prie stalų šiemet palinko 426 mūsų rajono bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai.

Pagrindinė šių metų egzaminų naujovė – į egzaminų patalpą negalima įsinešti jokių mobiliojo ryšio priemonių.

Gegužės 9 dieną 18 rajono bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų abiturientų laikė rusų kalbos egzaminą, o gegužės 16 dieną – vienas abiturientas laikė vokiečių kalbos egzaminą. Abu šiuos egzaminus mokiniai laikė Klaipėdoje, mat pagal jau seniai galiojančią praktiką, jei rajone nesusidaro 19 mokinių grupė, tartis dėl egzamino laikymo privalu su artimiausia savivaldybe.

Šeštadienį bus laikomas anglų kalbos egzaminas, kurį pasirinko 313 rajono abiturientų.

Tolesni egzaminai vyks tokia tvarka: birželio 1-ąją – lietuvių kalba ir literatūra, šį egzaminą turėtų laikyti 304 moksleiviai, birželio 3 d. biologijos egzaminą laikys 205 abiturientai, birželio 5 d. matematikos egzaminą – 239 moksleiviai, birželio 8 d.

istorijos egzaminą – 237 moksleiviai, birželio 10 d. geografijos egzaminą – 154 moksleiviai, birželio 12 d. fizikos egzaminą – 56 moksleiviai, birželio 15 d. chemijos egzaminą – 54 moksleiviai, o sesiją užbaigs birželio 17 d. vyksiantis informacinių technologijų egzaminas, kurį pasirinko 24 moksleiviai.

Pakartotinė egzaminų sesija prasidės birželio 22 d. ir truks iki liepos 7-osios.

Mūsų rajono egzaminų centras yra Šilutės pirmoji gimnazija.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė sakė, jog ypatingų naujovių šiemet egzaminuose nėra, išskyrus vieną – į egzaminus draudžiama įsinešti net ir išjungtus mobiliuosius telefonus. Abiturientas gali su savimi turėti tik tai, kas privalu: asmens dokumentą, rašymo priemones ir pan.

Nurodymas griežtas: į egzamino laikymo vietą atsinešęs mobilųjį telefoną moksleivis gali būti iš karto pašalintas iš egzamino. Tokia tvarka galioja tik nuo šių metų, bet pranešta apie naujovę buvo dar praėjusių metų pabaigoje.

R.Žemailienė ragina moksleivius nerizikuoti, nes visiems būtų labai nemalonu, jei tektų prieš abiturientą imtis drastiškų priemonių.