Brangiausiai nuomojamo buto mėnesio kaina – 12 tūkst. litų (foto)

Gedimino pr. 2 kambariai 12000LtUž nuomojamą dviejų ar trijų kambarių butą mokėti tūkstantį litų per mėnesį yra įprasta praktika, tačiau pasitaiko skelbimų, kuriuose nurodomos ir penkiaženklės sumos. Šiuo metu daugiausiai brangių butų nuomojama Vilniaus senamiestyje, o vieno iš jų mėnesio kaina siekia net 12 tūkst. litų. Ne mažiau įspūdingos kainos ir Klaipėdoje – 5 tūkst. litų, Kaune – 4 tūkst. litų.

Tokios prabangių butų nuomos tendencijos pastebėtos, įvertinus lankomiausio nekilnojamo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenis.

Į brangiausiai nuomojamų butų penketuką patenkančių objektų mėnesio kaina viršija 5 tūkst. litų. Domoplius.lt projekto vadovo Evaldo Narbuntovičiaus teigimu, brangiai nuomojamų butų, kurių mėnesio kaina viršija 3 tūkst. litų, skelbimai sudaro apie 9 proc. visos nuomojamų butų pasiūlos.

„Kovo viduryje Vilniuje minėtų skelbimų buvo daugiau nei 230, Klaipėdoje – apie 20, Kaune – apie 10. Dažniausiai už daugiau nei 3 tūkst. litų nuomojamų butų savininkai nuomininkų laukia ne vieną mėnesį. Nors prestižinėse vietose esantys butai puikiai įrengti, tačiau įvertinus ekonominę situaciją, nedidelė dalis lietuvių pasiryžtų kas mėnesį mokėti 3 ar daugiau tūkstančių litų už nuomojamą butą“, – teigia E. Narbuntovičius.

Nekilnojamojo turto rinkos konsultantų teigimu, dažniausiai prabangius butus išsinuomoja diplomatinių atstovybių darbuotojai ar užsienio įmonių vadovai.

„Dažniausiai savininkai siekia išnuomoti butą ne trumpesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui, nes tokiu būdu jie nori užsitikrinti reguliarias pajamas. Surasti tinkamus nuomininkus užtrunka nemažai laiko. Visgi, jei butas – išskirtinis ir strategiškai patogioje vietoje, nuomininkus galima surasti per mėnesį ar netgi greičiau“, – sako Mindaugas Kazlauskas, RE/MAX Bravo vadovas. Jo teigimu, pagrindiniai kriterijai, lemiantys nuomojamo buto kainą, yra vieta, buto dydis, interjeras ir baldai.

Ignoto g. 4 kambariai 6500Lt

Ignoto g. 5 kambariai 8500Lt

Pro langus – Gedimino pilis ar Katedra

Brangiausias šiuo metu Domoplius.lt nuomojamas butas yra pačioje Vilniaus širdyje, Gedimino prospekte. Už 12 tūkst. litų per mėnesį nuomojamo buto dydis įspūdingas – 2 kambarių plotas užima net 205 kvadratinius metrus. Skelbime taip pat pateikta trumpa informacija, kad 4 aukšte esantis butas pasižymi išskirtiniu dizainu ir turi požeminį garažą.

Dar vienas penkiaženklę sumą – 10 tūkst. litų už mėnesį – siekiantis butas nuomojamas Teatro gatvėje. 5 kambarių ir 372 kv. m. ploto butas išsidėstęs per du aukštus, o skelbime dar išskiriama, kad jame yra ir pirtis, du balkonai, terasa, du židiniai, atskiras miegamasis su dvigule lova ir vonios kambariu, drabužinė.

5 kambarių apartamentai išnuomojami ir Vilniaus senamiestyje, Šv. Ignoto gatvėje. Senoviniame, 1900 m. statytame name esančio 273 kv. m. buto mėnesio nuomos kaina – 8500 litų. Skelbime išskiriama, kad apartamentai užima du aukštus, yra trys miegamieji su atskirais vonios kambariais, pro buto langus atsiveria nuostabi Gedimino pilies panorama.

Toje pačioje, Šv. Ignoto gatvėje, nuomojamas ir kitas prabangus, 4 kambarių butas. Jo mėnesio nuomos kaina – 6500 litų. 1940 m. pastatytame senovinės autentiškos architektūros name esantys apartamentai užima du aukštus ir siekia 150 kv. m., o pro langus atsiveria nuostabūs vaizdai į Kotrynos bažnyčios ansamblį.

Bene kukliausias į brangiausių sostinėje nuomojamų butų penketuką patenkantis butas yra Tilto gatvėje. 3 kambarių ir 102 kv. m. buto nuomos kaina siekia 4500 litų per mėnesį. Skelbime pažymima, kad pro 5 aukšte esančio buto balkoną atveria vaizdas į Katedrą.

Kaunas 4000 Lt Laisves aleja

Klaipėdoje brangiau negu Kaune

Kaune ir Klaipėdoje taip pat yra nuomojamų butų, kurių kainos siekia ar viršija 4 tūkst. litų.

Brangiausias išnuomojamas butas Klaipėdoje – 5000 litų už mėnesį – yra  Kauno gatvėje, daugiaaukščiame 2008 m. statybos name. Išnuomojami moderniai įrengti 6 kambarių apartamentai, kurie yra pačiame viršutiniame, 18 aukšte, o jų plotas užima 308,09 kv. m.

Dar vienas prabangus būstas Klaipėdoje išnuomojamas Kuosų gatvėje 2008 m. pastatytame namo 34 aukšte. Jo mėnesio nuomos kaina – 4900 litų.

Kaune nuomojamų prabangių butų kainos kiek mažesnės negu Klaipėdoje. Brangiausiu galima vadinti Laisvės alėjoje išnuomojamą butą, kurio mėnesio kaina 4000 litų. Skelbime teigiama, kad 113 kv. m. bute yra net trys miegamieji kambariai, virtuvė, sujungta su svetaine, didelė drabužinė, du vonios kambariai.

Klaipeda 3 kambariai 4900 Lt

Klaipeda 6 kambariai 5000 Lt

Tilto g. 2 kambariai 4500 Lt