Braškė – karališka uoga, kuri sustiprins Jūsų sveikatą

strawberries-21Garsiausi Šilutės rajono braškių augintojai Romas ir Albina Undžiai šią savaitę jau žada pasiūlyti pirkėjams naujo derliaus pirmųjų uogų.

Braškės – viena skaniausių uogų, kuri ne tik skani, bet ir labai naudinga organizmui. Tad belaukiant braškių verta pasidomėti, kuo ši uoga tokia ypatinga?

Išties, žodelis OHO kalbant apie braškes tiesiog per silpnas…

* Braškėse gausu antioksidantų. Jos yra puikus vaistas nuo širdies ir kraujagyslių ligų: gerina širdies darbą, kraujagyslės tampa elastingesnės, sumažėja kraujospūdis.

* Braškės mažina riziką susirgti vėžiu, pristabdo senėjimą. Tyrimai rodo, kad didelis antioksidantų kiekis braškėse gali padėti neutralizuoti neigiamą laisvųjų radikalų poveikį jūsų organizme. Antioksidantai, taip pat žinoma, stiprina imuninę sistemą ir padeda apsisaugoti nuo ligų, pavyzdžiui, gripo.

* Braškėse ir žemuogėse yra daug kalio, mineralų, kurie padeda reguliuoti elektrolitų kiekį, sumažinta riziką dėl širdies priepuolių ir insulto.

* Braškėse gausu folatų, tai pagrindinis komponentas raudonųjų kraujo kūnelių gamybai.

* Jos turi daug vitamino C, kurio daugiau nei citrusiniuose vaisiuose. 100 g braškių jo turi daugiau nei būtina paros norma.

* Braškės labai naudingos kovojant su kai kuriomis vėžio formomis, taip pat padeda kovoti su cholesterolio kiekiu.

* Braškėse ir žemuogėse yra vitaminų B2, B5, B6, vitamino K.

* Braškė turi daug folio rūgšties (vitamino B9), kuri gerina atmintį.

* Braškėse taip pat yra omega riebiųjų rūgščių.

* Braškėse esantys mikroelementai – geležis, kalis, kalcis, magnis – stiprina širdį, kaulus, dantis bei nervų sistemą.

* Dažnai braškė vadinama natūraliąja „Viagra“, nes turi daug cinko, kuris didina lytinį potraukį. Todėl patariama prieš meilės naktį porai suvalgyti po kelias saujas aromatingų braškių.

* Braškės taip pat gali būti naudojamos balinti dantis. Vaisių rūgštys, kaip žinoma, padeda pašalinti dėmes nuo dantų.
Perpjovę braškę per pusę, su gabalėliu reikia patrinti į dantis ir dantenas. Tai pašalina apnašas, stiprina ir gydo dantenas.
* Braškės puikiai tinka veido kaukėms, aišku, jei nesate alergiški braškėms.

* Rekomenduoja braškes vartoti neapdorotas, nes tokiu būdu išsaugomos visos naudingos savybės. Tyrimai rodo, kad viename puodelyje braškių yra tik 0,6 g riebalų.

* Braškės gali skatinti metabolizmą ir susilpninti apetitą. Jos taip pat gali padėti išlaikyti kūno svorį, sumažinti hormonų veikimą.