Bręsta revoliucija Šilutės Baltuosiuose rūmuose

DSC 0288501-ajam Šilutės gimtadieniui besiruošiantiems rajono vadovams vakar šventinę „dovanėlę“ kyštelėjo opozicija: rajono Tarybos posėdyje paskelbė interpeliacijas rajono merui Virgilijui Pozingiui ir jo pavaduotojams Vaidui Paviloniui bei Stasei Skutulienei.

V.Pozingiui ši naujiena apie planuojamą valdžios perversmą buvo papildomas dūris į paširdžius prie 15-os politikų sprendimo neišleisti mero kasmetinių atostogų, kurias jis buvo suplanavęs jau nuo pirmadienio, gegužės 28 dienos…

Nepasitiki 9 politikai

Šilutės rajono tarybos narys Arvydas Jakas rajono Tarybos posėdyje perskaitė tris vienodus nepasitikėjimo pareiškimus rajono vadovams – merui ir dviem jo pavaduotojams.

Po pareiškimais pasirašė A.Jakas bei dar 8 rajono Tarybos nariai: Algirdas Balčytis, Šarūnas Laužikas, Alfonsas Vanagas, Vincenta Bubilienė, Birutė Kleinaitė, Vytautas Laurinaitis, Antanas Kubaitis ir Algirdas Gečas.

Opozicijai priklausantys politikai pareiškime informavo, kad neeiliniam rajono Tarybos posėdžiui pateiks sprendimų projektus dėl minėtų pareigūnų atstatydinimo, nes jie prarado juos į šias pareigas išrinkusios kolegialios savivaldybės institucijos – Šilutės rajono savivaldybės tarybos – pasitikėjimą.

Nepasitikėjimo raštus pasirašę politikai reikalauja ne vėliau kaip per dvidešimt kalendorinių dienų sušaukti neeilinį rajono savivaldybės Tarybos posėdį, kuriame būtų svarstomi sprendimų projektai dėl rajono mero V.Pozingio, mero pavaduotojų V.Pavilonio ir S.Skutulienės atleidimo iš pareigų.

Naujieną sutiko skirtingai

Šią naujieną rajono vadovai sutiko, galima sakyti, santūriai. Tik Vaidui Paviloniui veidas dar labiau įraudo, o S.Skutulienė emocijas slėpė po priverstinės šypsenos kauke.

Rajono merui V.Pozingiui ši naujiena, jo žodžiais tariant, didelio įspūdžio nepadarė. Jis akcentavo, kad nepasitikėjimo raštus yra pasirašę tik devyni rajono politikai. O mero institucijos vadovui atstatydinti iš pareigų reikia, kad už nepasitikėjimą balsuotų 14 rajono politikų.

Neleido merui atostogauti

Nepalanki žinia rajono merui yra ir ta, kad prieš paskelbiant nepasitikėjimą rajono Taryboje buvo svarstomas klausimas leisti jį dviejų savaičių atostogų. Atostogos turėtų prasidėti jau nuo pirmadienio.

Tačiau Taryboje balsuojant dėl šio klausimo, penkiolika rajono politikų nepritarė, kad meras galėtų atostogauti. Už atostogas balsavo tik 11 Tarybos narių.

Posėdyje nedalyvavo tik vienintelis politikas – liberalcentristas Steponas Kazlauskas. Jis, beje, nėra valdančiosios koalicijos ar, kitaip tariant, mero komandos narys.

V.Pozingis supykęs, dėl tokio rajono politikų sprendimo, apkaltino visus jo žmogaus teisių suvaržymu. Pagrasino, kad jis vis tiek atostogaus, o Tarybos nariai tegu patys sprendžia savo problemas…

Opozicija tvarko valdžią

Taigi opozicija rimtai ėmėsi valdžios tvarkymo reikalų. Juolab kad jiems šįkart iš esmės padeda liberalsąjūdiečiai Edvardas Vitkauskas, Jonas Purlys, tvarkiečiai Daiva Žebelienė ir Vladas Kainovaitis.

Darbo partijos lyderis Saulius Stankevičius žiniasklaidai kalbėjo, kad tai – ne pirmas opozicijos bandymas nuversti valdžią. Jis neabejoja, kad ir ne paskutinis.

Konservatorius Šarūnas Laužikas sakė, kad šį kartą valdžiai išlikti postuose nebėra galimybių. Subrendo klasikinė revoliucinė situacija, kai valdžia jau nebegali vadovauti, o dauguma Tarybos narių jau nebenori, kad jie vadovautų.

Po 20 dienų bus sprendžiamas klausimas dėl mero komandos atleidimo iš darbo. Linksmos visiems miesto šventės!