Brūkštelėjus per svetimą automobilį, geriau nesprukti

ibreztas automobilisPabėgimas iš avarijos vietos – taip traktuojama situacija, kuomet parkuodamiesi ar išvažiuodami iš kiemo nors kiek užkliudote kaimyno automobilį, bet neįžvelgdami problemos nuvažiuojate savais keliais.
Tokių atvejų kasmet rajono keliuose ir gatvėse pasitaiko nemažai, ir didelei daliai kaltės neįžvelgusių kaltininkų tai baigiasi labai liūdnai – solidžiomis baudomis.

Šiemet per 8 metų mėnesius Šilutės r. policijos komisariate užregistruoti 35 nesėkmingo manevravimo atvejai, kuomet atidumo pristigę vairuotojai brūkštelėjo per kaimyno mašinos kampą.

„Negali būti, aš nebrūkštelėjau, aš nieko nejaučiau“, – taip dažniausiai teisinasi tokių įvykių kaltininkai, kuomet juos pričiumpa policijos pareigūnai.

Pareigūnai tokiais pasiteisinimais netiki, nes gerai žino, jog net menkas susidūrimas su kliūtimi gerai jaučiamas automobilio viduje.

Be to, dažnai tokius incidentus nufotografuoja, automobilių numerius užsirašo ir policijai perduoda koks nors neabejingas praeivis. Praeiviai neretai paliudija, kad svetimą automobilį kliudęs vairuotojas išlipo, apžiūrėjo abi mašinas (labiausiai, žinoma, savąją), apsižvalgė, ar niekas jo nematė, o tada sėdo savojon ir dūmė iš kiemo ar automobilių aikštelės.

Vairuotojai pamiršta, kad bet koks brūkštelėjimas ir nuvažiavimas iš įvykio vietos prilyginamas pabėgimui iš avarijos vietos. Tai rimtas teisėtvarkos pažeidimas, vertinamas 3000-4000 litų bauda, plius vairuotojo pažymėjimo praradimu 3-5 metams, arba 15-30 parų administraciniu areštu taip pat su vairuotojo pažymėjimo praradimu 3-5 metams.

Tokias bylas nagrinėja teismas.  

„Net lengvai stuktelėję į gretimą automobilį nebėkite, nes užpildžius eismo įvykio deklaracijas jokių sankcijų nebus, o didelių nemalonumų išvengsite“, – sako Šilutės Viešosios policijos vadovas Alvydas Balandis.

Pasak pareigūno, vėliau tiriant įvykį nesudėtinga pamatyti žymes ant abiejų automobilių, atsiranda ir įvykio liudininkų, tad išvengti atsakomybės dažniausiai nepavyksta. Be to, dar lieka ir gėda prieš kaimyną, kad taip negarbingai pasielgus bandyta pasprukti…