Būkite budrūs: į namus veržiasi plėšikai

family-violence-aggression-concept-furious-angry-man-with-hammer-family-violence-aggression-concept-harassment 106035-40Per pastarąją savaitę Šilutės rajone kaukėti užpuolikai įsiveržė į gyventojų namus Žalgiriuose, Barzdūnuose, Ramučiuose. Visais šiais atvejais jie grasino namų šeimininkams peiliu, plaktuku, reikalavo pinigų, juos sumušė.

Pirmadienį policija pranešė sulaikiusi penkis įtariamuosius – vyrus, kurių amžius svyruoja nuo 23 iki 31 metų. Šie vyrai kaltinami plėšimu Ramučiuose, tuo tarpu Žalgiriuose ir Barzdūnuose vykę plėšimai dar neišaiškinti.

Įsiveržė į namus Šilutėje bei Šilalėje

Kaukėtų užpuolikų įsiveržimų virtinė prasidėjo prieš savaitę, gruodžio 10 dieną. Antradienio vakarą į 73 metų senolio namus įsibrovę trys – keturi kaukėti asmenys iš sodybos šeimininko, grasindami peiliu, reikalavo pinigų bei juvelyrinių dirbinių. Užpuolikai, sumušę garbaus amžiaus vyrą, pagrobę 230 eurų ir alkoholinius gėrimus, pasišalino.

Įsibrovimai į gyventojų namus Šilutės apylinkėse tęsėsi savaitgalį. Šeštadienio naktį du kaukėti asmenys įsiveržė į namą Barzdūnų kaime, kai šeimininkas pats jiems atidarė duris. Nusikaltėliai, grasindami peiliu ir plaktuku, sumušė šeimininką, reikalavo pinigų. Pagrobę 290 eurų, užpuolikai pasišalino. Nukentėjusysis, kaip ir Žalgirių kaimo gyventojas į gydymo įstaigas nesikreipė.

Gruodžio 15 d. registruoti 34, 27 ir 29 m. vyrų pareiškimai, kad tos dienos naktį į butą Gardamo sen., Ramučių k., kuriame jie ir buvo, įsiveržė galimai penki kaukėti asmenys ir juos sumušė.

Šeštadienį panašus atvejis buvo ir Šilalėje. Apie 22 val. šio rajono Kadžygos kaime į 44 metų vyro namą, šeimininkui atidarius duris, įsiveržė keli asmenys. Jie sumušė šeimininką ir pagrobė 6 butelius vyno bei tiek pat butelių degtinės ir sulaužė prožektorių. Nukentėjusysis į gydymo įstaigas nesikreipė. Materialinis nuostolis – 71 euras. Devyniolikos metų įtariamasis šiuo nusikaltimu dar tą pačią dieną uždarytas į areštinę. O kitą dieną buvo nustatyti dar keturi piliečiai, gimę 2003 m., 2003 m., 2002 m., 1999 m., kurie dalyvavo nusikaltime Kadžygos kaime. Visi vyrai sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Įtariamieji yra Šilalės rajono gyventojai ir policijai iki šiol žinomi nebuvo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 180 str. 2 d.

Sulaikė ir plėšikavusius Šilutėje

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė ryšiams su visuomene Greta Kęsminaitė informavo, kad kitą dieną gautas pranešimas, jog į butą Ramučiuose įsiveržė galimai 5 kaukėti asmenys ir sumušė bute buvusius tris vyrus. Policijos pajėgos tirdamos aplinkybes, per pirmąsias 12 valandų nuo tyrimo pradžios nustatė ir sulaikė pirmąjį 23 m. įtariamąjį. Toliau aiškinantis aplinkybes, pareigūnai per 4 valandas nustatė dar keturis vyrus, kurių amžius 23 m., 24 m., 25 m. ir 31 m. Visi įtariamieji yra Šilutės rajono gyventojai ir policijos pareigūnams jau žinomi. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 1 d.

Pareigūnai dėkoja pilietiškiems asmenims, kurie prisidėjo ieškant įtariamųjų. Taip pat ragina gyventojus būti budriais ir atsakingais, saugoti save ir savo turtą.