Būkite budrūs: Šilutėje sklando padirbtos šimtinės

money-2665824 960_720Pastarosiomis savaitėmis Šilutėje rastis net dvi padirbtos 100 eurų kupiūros. Viena jų paimta kartu su kitais pinigais iš vieno didžiųjų miesto prekybos centrų, antroji – iš vaistinės. Abiem atvejais policija pradėjo ikiteisminius tyrimus. O iš viso šiuo metu dėl padirbtų pinigų Šilutės r. policijos parei gūnai tiria arti dešimties atvejų.

Tiesa, vienas tokių pinigų „meistras“ – 33 metų šilutiškis S.B. neseniai už tokią veiklą sėdo už grotų – jam skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė. 

Šilutėje tiriama arti 10-ies atvejų  

Liepos 30 d. iš Lietuvos banko Ekspertizės ir techninio skyriaus gauta specialisto išvada, kad liepos 24-ąją pateiktas 100 eurų nominalo banknotas, inkasacijos metu paimtas iš įmonės Šilutėje, Dariaus ir Girėno g., yra netikras.

Dar vienas padirbtas 100 eurų banknotas liepos 17 d. paimtas iš bankomato Šilutėje, Miško g., tą taip pat patvirtino Lietuvos banko Ekspertizės ir techninio skyriaus specialistai.

Šilutės policijos komisariato viršininką pavaduojanti Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė sakė, kad šiuo metu Šilutės r. PK pradėta arti 10-ies ikiteisminių tyrimų dėl padirbtų pinigų gaminimo ir platinimo. Tyrimai pradedami, kai Lietuvos banko specialistai patvirtina, jog rasti banknotai yra netikri.

Tokių bylų, be abejo, turi visų šalies rajonų policijos komisariatai, tad „gudragalvių meistrų“ ir ieškoma visoje Lietuvoje.
Tauragės apylinkės teismas neseniai išnagrinėjo vieną tokią bylą, ir netikrų pinigų gaminimas, laikymas bei panaudojimas 33 metų šilutiškiui kainavo laisvę.

Pasigamino 3950 eurų ir sėdo dviem metams

Birželio mėnesio pradžioje Tauragės apylinkės teismas 33 metų Šilutės gyventoją pripažino kaltu už netikrų euro banknotų pagaminimą, laikymą ir realizavimą. Subendrinus jam skirtą bausmę su neatlikta laisvės atėmimo bausme pagal kitus nuosprendžius, vyriškiui skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose.

Teismas nustatė, kad S. B. nuo 2016 m. gruodžio mėnesio pradžios iki 2017 , sausio 2-osios nuomojamame bute, panaudodamas spausdintuvą ir popieriaus pjaustyklę, pagamino 52 vienetus 50 Eur ir 500 Eur nominalo banknotų, kurių bendra nominali vertė siekė net 3950 Eur.

Dalį netikrų pinigų S. B. laikė, kitais atsiskaitė už nelegaliai prekiaujamas cigaretes, taip pat už prekes Klaipėdos miesto turgavietėje, bandė atsiskaityti ir parduotuvėje.

Vyras teisme aiškino, kad netikrus pinigus gamino, tikėdamasis juos realizuoti, nes jam reikėjo pinigų.

Netikrų euro banknotų pagaminimą, laikymą savo žinioje, nors ir skirtingose vietose, bei realizavimą nurodytu laikotarpiu, teismas įvertino kaip tęstinį nusikaltimą ir nusprendė, kad vyro kaltė jį padarius visiškai įrodyta liudytojų parodymais, specialistų išvadomis, kita bylos medžiaga. Tiesa, pasak J.Nausėdienės, pats kaltinamasis viso tyrimo proceso metu savo kaltę neigė, ir ją pripažino tik teisme.

Skirdamas bausmę teismas įvertino nuteistojo atsakomybę lengvinančią aplinkybę – kad jis kaltę pripažino ir gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – kad nusikaltimą padarė būdamas recidyvistu.

Nuteistasis, anksčiau baustas administracine tvarka, taip pat ne kartą teistas už tyčinius nusikaltimus ir, turėdamas neišnykusį teistumą, padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą finansų sistemai. Teismo vertinimu, jis tinkamos išvados iš ankstesnio teistumo nepadarė, toliau elgiasi nusikalstamai, įstatymų nesilaiko, nenori dorai ir sąžiningai gyventi. Teismas nusprendė, kad šiuo atveju bausmės tikslus bus galima pasiekti S.B. skyrus realią laisvės atėmimo bausmę.

Be to, teismas nusprendė sunaikinti netikrus pinigus, jų gaminimo įrankius ir priemones, o iš nuteistojo konfiskuoti 700 Eur valstybės naudai. Šiuos pinigus jis gavo darydamas nusikaltimą ir taip nepagrįstai praturtėjo.

Pasak informaciją pateikusios Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjos Rasos Vekterienės, nuosprendį buvo galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.