Bus griežtinama medžiotojų atsakomybė

stirnos 2Aplinkos ministerija rengia teisės aktų pakeitimus, kuriais bus siūloma ne tik kelis kartus padidinti baudas už medžioklės taisyklių pažeidimus, bet ir prailginti teisės medžioti atėmimo terminą.

„Įkainius už gamtai padarytą žalą – neteisėtai sumedžiotus gyvūnus – jau padidinome. Tačiau matome, kad būtina didinti ir bausmes medžiotojams, kurios iki šiol yra pernelyg humaniškos ir švelnios“, – tvirtina aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

„Šilutės naujienos“ praėjusiais metais rašė apie mūsų rajono miškuose padarytus medžiotojų pažeidimus – išmėtytas išdorotų stirnų liekanas. Taip buvo pažeisti Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių 24.13 ir 47 punktai. Taisyklės nurodo užtikrinti, kad sumedžiotų gyvūnų skrodimo ir dorojimo atliekos, plėšriųjų gyvūnų kūnai būtų sumetami tik į pirminio žvėrių dorojimo aikštelių žvėrienos atliekų duobes ir laikomasi Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų.

Už šį medžioklės taisyklių pažeidimą nustatytam pažeidėjui Gyvosios gamtos inspekcija tuomet paskyrė minimalią 100 Lt baudą. Susimokėjus ją per 10 dienų bauda mažėja pusiau.

Rengiami Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai numato, kad šiuo metu galiojančios baudos didės kelis kartus. Teisė medžioti pirmą kartą bus atimama 3-5 metams (šiuo metu – nuo 1 iki 3 metų), o antrą kartą įkliuvusiems – 15 metų.

„Būtinybę griežtinti atsakomybę bene geriausiai iliustruoja statistika. Pavyzdžiui, nuo šių metų pradžios iki kovo 25 d. nustatyta 115 medžioklės taisyklių pažeidimų. Apie pusę jų padarė ne kas kitas, o medžiotojai. Už pažeidimus skirta kone 70 tūkstančių litų baudų. Praktiškai tokie pat skaičiai buvo ir pernai, tai reiškia tik viena: situacija negerėja, todėl būtina imtis priemonių“, – sako V. Mazuronis.

Per minėtąjį laikotarpį medžiotojų padaryta žala gamtai viršija 55 tūkstančius litų. Iš 10 pažeidėjų atimta teisė medžioti.