Bus kuriama vienkartinių pakuočių užstato sistema

plastikines pakuotesAplinkos ministro Kęstučio Trečioko sudaryta komisija užstato sistemos organizavimui ir derinimui nusprendė, kad užstato už vienkartines pakuotes sistemą Lietuvoje kurs du administratoriai. Sprendimas bus teikiamas pasirašyti aplinkos ministrui.

Numatoma, kad užstato sistema pradės veikti nuo 2016 m. vasario 1 d. Šiai sistemai diegti paskirti 2 administratoriai – VšĮ „Užstatas“ ir VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ – turės užtikrinti, kad vienkartinė stiklinė, plastikinė ar metalinė didesnė negu viena dešimtoji litro, bet mažesnė negu trys litrai pakuotė būtų surenkama ir užstatas už ją grąžinamas visose parduotuvėse, išskyrus tas, kurių prekybos plotas neviršija 300 kv. m, ir prekyvietes, kioskus, degalines bei viešojo maitinimo įstaigas. Išimtis nebus taikoma kaimo vietovėse esančioms parduotuvėms.

Užstatas bus taikomas alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų, sulčių, vandens pakuotei. Ji turės būti žymima specialiu praėjusią savaitę aplinkos ministro patvirtintu užstato už vienkartines gėrimų pakuotes ženklu.

Galutinai dėl užstato dydžio bus apsispręsta po diskusijų su užstato sistemos administratoriais bei gamintojais ir importuotojais. Svarstoma, kad užstatas galėtų siekti 0,10 EUR. Užstato dydį tvirtins aplinkos ministras.