Bus remiami neįgalieji, tvarkomos kapinaitės, rengiamos žaidimų aikštelės

kitos seniunijos sveksnos stendaiPraėjusiame laikraščio numeryje rašėme, kokios naujovės atsiras seniūnijose, kai šios gaus po kelis ar keliolika tūkstančių litų pagal respublikinę vietos bendruomenių savivaldos šių metų programą.

Šį kartą kalbinome Švėkšnos, Juknaičių, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio ir Usėnų vietos bendruomenių tarybų (VBT) vadovus ir informuojame šių seniūnijų gyventojus.

Žemaičių Naumiestyje – žaidimų aikštelė

Nuo Žemaičių Naumiesčiui skirtų 7834 litų dalis – 1200 litų – atriekta Degučių kaimo bendruomenei. Degutiškiai už šiuos pinigus ketina rugsėjo viduryje surengti kultūros paveldo dienas. Čia svečiuosis ir seminarą ves menotyrininkai Aleksandravičiūtė bei Zigmantas Malinauskas, bus ir kitų renginių, meno kūrinių pristatymų.

Naumiestiškiai, vadovaujami vietos bibliotekininkės Danutės Bružienės ir jos pavaduotojo, Žemaičių krašto etnokultūros centro vadovo Valerijono Krutikovo nutarė, kad jų miestelyje labiausiai reikia žaidimų vietos vaikams. Jie norėtų Žaliakalnio prieigose įrengti smėlio dėžių, sūpynių ir kitokių įrenginių mažiesiems. Jei šioje vietoje to padaryti negalės, anot D.Bružienės, miestelyje yra nemažai ir kitų tinkamų vietų.

Naumiestiškiai mano, kad tokiai aikštelei įrengti jiems prireiks visos likusios sumos, nes norėtų pastatyti tvirtesnius įrenginius, kurie laikytų ne vienus metus.

Švėkšnoje – informaciniai stendai

Švėkšniškių VBT vadovauja seniūnas Alfonsas Šeputis, jo pavaduotoja išrinkta farmacininkė Albina Bumblauskienė.

Kartu su būriu iniciatyvių vietos žmonių aptarus, ko miesteliui reikėtų būtiniausiai, apsispręsta gaunamus 7942 litus išskirstyti ne renginiams, bet išliekamąją vertę turintiems projektams pagal tris kryptis.

Pagal veiklą „Bendruomenių gyvenimo kokybės gerinimas“ 4100 litų gaus Inkaklių, Vilkų Kampo ir Stemplių bendruomenės.

Šiuose kaimuose numatyta pastatyti informacinius stendus. Juose būtų informacija apie kaimo gatves, lankytinas vietas ir truputis gyvenvietės istorijos. Tokia informacija, švėkšniškių manymu, reikalinga ir vietos gyventojams, ir atvykstantiems, kurie šį kraštą lanko gana gausiai.skulpt07

Pagal tą pačią priemonę Švėkšnoje, ant seniūnijos arba naujai statomo bendruomenės pastato (dar neapsispręsta), atsiras bėganti informacinė eilutė, kuri informuos apie miestelyje numatomus renginius.

2000 litų skiriama Inkaklių bendruomenei, baigiančiai remontuoti savo būstinę. Inkakliškiams pritrūko pinigų žaliuzėms, todėl nutarta paremti ir juos.

Pagal viešųjų erdvių tvarkymo veiklą numatyta papuošti didįjį – maždaug 2,5 metrų aukščio – akmenį, stovintį prie kelio į Vilkų Kampo kaimą. Ši gyvenvietė irgi yra gana garsi, todėl ant akmens turėtų atsirasti iš medžio išdrožti du vilkai. Penktadienį eskizą seniūnas aptarė su vietos bendruomene, idėją įgyvendinti pažadėjo vietos menininkas Vytautas Bliūdžius.

Šalia šio akmens bus pastatytas ir informacinis stendas apie gyvenvietę.

Dar 1392 litais, pasak seniūno, nutarta prisidėti prie parko tvenkinio saloje stovinčios Dianos statulos rekonstravimo. Statula jau yra visai aptrupėjusi. Darbais pasirūpinti pažadėjo vietos tautodailininkas Kęstas Paulauskas, seniūnija prisidėtų medžiagomis.

Juknaičiuose – nauji suoliukai

6966 litus gaunantys juknaitiškiai visus juos skyrė, anot seniūno Valentino Dylerto, apsitvarkymui. Šios seniūnijos VBT pirmininkas yra V.Dylertas, jo pavaduotojo pareigos skirtos Juknaičių seniūnaičiui Alfredui Gaubiui.

Numatyta 1000 litų skirti vaikų ir jaunimo užimtumui organizuoti Juknaičių pagrindinėje mokykloje, kuri pinigų prašė vasaros stovykloms. Aišku, šiemet pagal paskirtį jų panaudoti pedagogai jau nebespės, bet jie sako ir rudenį galintys surengti moksleiviams ekskursiją ar kitų renginių.

Juknaičių viešųjų erdvių tvarkymui skirta 3900 litų. Už juos gyvenvietėje turėtų atsirasti naujų suoliukų, bus atnaujinti mažosios architektūros objektai. Tvarkyti šioms erdvėms numatyta organizuoti talkas, nes kitaip pinigų neužteks.

Dar 2000 litų pagal priemonę „Kitos bendruomenės gyvenimą gerinančios iniciatyvos“ iškeliaus į Pašyšius. Šio kaimo bendruomenė rekonstruoja savo namus, o lėšų pritrūko dažams. Dažyti pašyšiškiai ketina patys.

Usėnuose – naujos girliandos ir lempos

Usėnuose VBT vadovauja vietos pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Aldona Rauktienė, jos pavaduotoja – bendruomenės pirmininkė Gražina Bardauskienė.

Usėniškiams skirta 5400 litų. Usėnuose irgi reikia daugelio dalykų, tad pinigus paskirstyti nebuvo lengva.

Už 1500 litų usėniškiai pirks girliandas Kalėdų eglei, nes iki šiol savo kalėdinę puošmeną jie dabino dar sovietmetį menančiomis dažytomis girliandomis. Šios bus atiduotos Žemaitkiemio kaimui.

Už 1400 litų bus nupirkta 15 gėlių vazonų, kurie papuoš ne tik Usėnus, bet ir Žemaitkiemį. Dar 600 litų reikės, suremontuoti prie Usėnų kultūros namų stovinčius šviestuvus, pakeisti juose esančias neekonomiškas lempas taupančiomis elektros energiją. Lempų, anot A.Rauktienės, reikia ir abiejose gyvenvietėse.

1000 litų palikta vasaros šventės koncertui, dar 800 litų – tos šventės metu vyksiančioms tradicinėms krepšinio varžyboms Usėnų Dėduko taurei laimėti – už juos bus nupirkta prizų. Už 100 litų numatyta nupirkti šiukšliadėžių prie mokyklos.

Vainute – parama neįgaliesiems

Vainutiškiai irgi turi nemažai norų, tad net kelis kartus sprendė, kas jiems būtų svarbiau. 6493 litai – tiek iš viso skirta Vainutui. Skirstant šiuos pinigus vadovavo VBT pirmininkas, seniūnas Vitalijus Mockus ir tarybos pirmininkas – mokyklos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Laurinaitis.

„Aktyvūs mūsų neįgaliųjų poskyrio nariai, tad norėjome juos paremti. Būtinai reikia tvarkyti ir Aušbikavio kaimo kapinaites, kur palaidotas poetas Silvestras Teofilis Valiūnas“, – vardijo V.Mockus.

Aušbikavio kapinaičių tvarkymui skirta 500 litų, dar tiek pat atiteks Vainuto neįgaliesiems. Neįgaliųjų vadovė Anelė Lileikienė sakė, jog norėtų saviškiams suorganizuoti ekskursiją į kitus Lietuvos neįgaliųjų draugijos poskyrius. Finansinės paramos neįgaliesiems reikia ir tenkinant būtiniausius kai kurių narių poreikius: lankant sergančiuosius namuose, rūpinantis slaugos ir reabilitacijos priemonėmis.

1400 litų vainutiškiai atiduos Kivylių kaimo bendruomenei, kuri šiemetinės kaimo šventės metu surengs ir įkurtuves savo bendruomenės namuose. Dar 1800 litų paliekama Vainuto bendruomenei, kasmet rengiančiai jau visame krašte garsėjančią Joninių šventę.

1400 litų teks Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centrui, kurio nariai žada restauruoti kaimo koplytėlę. Pinigų reikės ir restauracijai, kurią atliks tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai, ir pašventinimo apeigoms surengti.

Dar 1000 litų skirta Oninių šventę kasmet organizuojantiems Gorainių kaimo iniciatoriams.