Bus teisiama šilutiškių grupuotė auginusi kanapių plantaciją (video)

naujienu screen shot001Klaipėdos policijos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl Šilutės rajone veikusios organizuotos nusikalstamos grupuotės veiklos, informuoja Klaipėdos apskrities vyriausias policijos komisariatas. Grupuotės nariai įtariami dideliais kiekiais platinę narkotines medžiagas. Taip pat jie augino į narkotinių medžiagų sąrašą įtrauktas kanapes ir buvo įrengę jų plantaciją.

Nustatyta, kad ši organizuota grupė susibūrė anksčiau Šilutės rajone veikusių grupuočių pagrindu. Gauta duomenų, kad jai vadovavo praeityje su organizuotu nusikalstamumu sieto asmens sūnėnas.

Įtariamiesiems inkriminuojamos 8 nusikalstamos veikos. Įtarimai dėl narkotinių medžiagų platinimo, taip pat ir dideliais kiekiais, bei didelio kiekio kanapių auginimo įteikti penkiems asmenims. Dar du asmenys įtariami narkotines medžiagas įsigiję vartojimui.

Šį didelės apimties ikiteisminį tyrimą uostamiesčio teisėsaugininkai pradėjo dar 2011 m. birželio mėnesį.

Tyrimo metu policijos pareigūnai demaskavo ne tik tiesioginius narkotinių medžiagų platintojus, bet ir šį nusikalstamą verslą organizavusius asmenis. Pas įtariamuosius aptiktos pardavimui paruoštos kanapės ir jų dalys.

Kratos metu šalia Šilutės, Traksėdžiuose, gyvenamojoje patalpoje, kurioje buvo įrengtas specialus apšvietimas, drėkinimo ir vėdinimo prietaisai bei termoizoliacinė medžiaga, tyrėjai aptiko auginamų kanapių plantaciją.

Be to, sulaikymo metu vienas įtariamasis bandė išvengti sulaikymo ir automobiliu, važiuodamas atbulas, parbloškė bei sužalojo Klaipėdos apskrities VPK pareigūną. Kaltininkui dėl šio įvykio pareikštas civilinis ieškinys turtinei ir neturinei žalai atlyginti.

Šiuo metu 3 įtariamieji suimti, likusiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

LR BK 260 str. 2 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis dideliais kiekiais turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 10 metų.

LR BK 265 str. už didelių kiekių į narkotinių medžiagų sąrašą įtrauktų kanapių auginimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 5 metų.