Bus teisiami vagystėms į užsienį nepilnametį gabenę vyrai

antrankiaiKlaipėdos apygardos teismui perduota byla, kurioje du vyrai kaltinami bandę į užsienį išgabenti nepilnametį iš globos namų, kad jis vykdytų vagystes.

Nusikaltėlių bendrininkai L.M., D.I., T.B., ir Ž.V. sučiupti ir teismui perduoti anksčiau, trečiadienį pranešė prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A.V. ir I.R. įtariami tuo, kad 2013 metų balandį įkalbėjo šešiolikmetį vykti į užsienį vagystėms vykdyti.

Nukentėjusysis su vienu iš prekybos žmonėmis organizatorių susipažino socialiniame tinkle. Po šios pažinties jaunuolis buvo verčiamas prekiauti kanapėmis, o 2013 metų kovą kaltinamieji, panaudoję psichologinį smurtą ir įbauginę šešiolikmetį, liepė jam niekam nieko nesakant susiruošti ir vykti su jais į užsienį.

Vaikinui nepaklusus ir apie viską papasakojus policijos pareigūnams, buvo surengta pasala.

Policijos pareigūnai pasalos metu sulaikė dalį nusikaltėlių, tuo metu vežusių nepilnametį į užsienį. Kaltinamieji A. V. ir I. R., sužinoję apie pasalą, slapstėsi nuo pareigūnų, tačiau buvo sugauti.

„Nusikaltėliai, užsiimantys prekyba žmonėmis, dažniausiai veikia ne po vieną, bet grupėmis. Įprasta, kad vienas ar keli užsienyje gyvenantys asmenys duoda nurodymus savo bendrininkams surasti ir atgabenti jiems aukas. O nusikaltėlių taikinys, kad ir kaip būtų gaila, dažniausiai yra pažeidžiamiausi mūsų visuomenės atstovai. Taip nutiko ir šįkart. Nukentėjusysis gyveno globos namuose“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas, vadovavęs šiam ikiteisminiam tyrimui.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai.