Būstų pritaikymo neįgaliesiems programa įgyvendinta su kaupu

NEIGALIU IRANGA 1Savivaldybės Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija baigia įgyvendinti šiems metams suplanuotą programą. Bendra pagalbos suma šiemet daugiau nei dukart pranoko ankstesnių metų programų sąmatas – šiemet patenkinti 8 neįgaliųjų prašymai pritaikyti būstus specialiems poreikiams už 23 695,78 Eur. Anksčiau per metus būdavo pagelbstima 3-5 neįgaliesiems, kuriems būdavo skiriama ne daugiau nei 10 000 Eur.

Laukė penkerius metus

Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija antradienį aplankė neįgaliuosius, kurių būstuose atliktos pertvarkos, padėsiančios neįgaliesiems patogiau gyventi. Būstus apžiūrėjo komisijos pirmininkas, Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis bei nariai: Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Barbutkienė, Ūkio skyriaus vedėjo pareigas einanti Stanislava Dilertienė bei šio skyriaus vyriausiasis specialistas Modestas Rauktys ir Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laima Dulkytė.

Sena svajonė patogiau, savarankiškai su neįgaliojo vežimėliu išriedėti į kiemą pagaliau išsipildė Melioratorių alėjoje gyvenančiam šilutiškiui Gintautui Bražui. Jam įrengtas keltuvas – liftas, kurio įrengimui buvo panaudota 10 226,97 Eur. Iš šios sumos 4 038,17 Eur buvo valstybės biudžeto lėšos, o trūkstama suma – 6 188,80 Eur – skirta iš savivaldybės biudžeto lėšų.

G.Bražas dėl būsto pritaikymo eilėje laukė nuo 2010 metų. Vyras jaunystėje – 1999 metais – patyrė kaklo slankstelio traumą ir visiškai nevaldo kojų.

A.Šimelionis “Šilutės naujienoms” pasakojo, kad jau seniai norėta padėti G.Bražui, kad jis galėtų iš kambario “išeiti į pasaulį”.

Tam reikėjo įrengti keltuvą, kuriuo vyras, sėdėdamas vežimėlyje, galėtų nusileisti iš buto į kiemą. Tačiau G.Bružui keltuvo įrengimui reikėjo tiek lėšų, kiek per metus būdavo skiriama visai rajono Būsto pritaikymo neįgaliesiems programai finansuoti.

Šiemet Savivaldybės Socialinės paramos skyrius sutaupė socialinėms pašalpoms skiriamų lėšų, nes nemokėjo pašalpų asmenims, vengiantiems atlikti visuomeninius darbus. Tas sutaupytas lėšas savivaldybės Taryba turi teisę perskirstyti kitiems asmenims, kuriems reikia socialinės paramos. Savivaldybės Taryba dalį sutaupytų lėšų –  6 188,80 Eur – ir paskyrė G.Bražo prašymui įgyvendinti.

Ačiū Savivaldybei ir auksinei žmonai

Laučių gyventojas Leonas Juškauskas už būsto pritaikymą jo poreikiams yra dėkingas Savivaldybės Būsto pritaikymo NEIGALIU IRANGA 3neįgaliesiems komisijai ir savo auksinei žmonai. Jo namuose pažeminti durų slenksčiai, pakeistos ir paplatintos durys, tad insultą patyręs ir dėl to kojų nevaldantis vyras neįgaliojo vežimėliu dabar lengvai įvažiuoja į vonios kambarį, išvažiuoja į kiemą. Jo būsto pritaikymo darbams buvo panaudoti 500 Eur.

Auksine žmona pavadinta Zita Juškauskienė ne tik pasirūpino, kad jos vyrui būtų sudarytos geresnės sąlygos judėti namuose, bet savo iniciatyva yra pasamdžiusi Savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojas, kurios jos vyrą bent porą kartų per savaitę masažuoja, išmaudo, pagal poreikį suleidžia vaistus, konsultuoja ir t.t.

Z.Juškauskienė “Šilutės naujienoms” sakė, kad po vyro nelaimės ji daug sužinojusi, kokios pagalbos gali tikėtis neįgaliojo šeima. Moteris ragina visus panašių problemų turinčius žmones nenuleisti rankų ir pasinaudoti savivaldybėje sukurtos socialinės paramos sistemos įvairiapuse pagalba. Laučiškė džiaugėsi, kad Socialinės paramos skyriuje ko tik paprašydavo, visuomet sulaukdavo patarimų, kaip įgyvendinti sumanymus, kad jos neįgaliam vyrui gyvenimas būtų patogesnis.

Liko neįgyvendintas tik vienas prašymas

Iš Būsto pritaikymo neįgaliesiems programos šiemet šilutiškei G.Rumkytei buvo nupirktas laiptų kopiklis, kainavęs 2 432,81 Eur.

Kitiems penkiems neįgaliesiems, pageidavusiems tokių kopiklių, tie įrenginiai bus nupirkti ir įteikti artimiausiu metu. Jiems pirkti yra gauti 8 780 Eur iš valstybės biudžeto ir 1 756 Eur – iš savivaldybės biudžeto. Dabar vykdomos viešųjų pirkimų procedūros.

Pasak komisijos pirmininko A.Šimelionio, šiemet neįgyvendintas liks tik vienas neįgaliosios prašymas. Prašoma, kad jai priklausančiame būste, kaimo gyvenvietėje būtų įrengtas vonios kambarys, kurio lig šiol nėra. Komisija dabar domisi, ar iš tiesų neįgalioji gyvena tame bute ir ar investicija, kuri būtų keliskart didesnė už neįgaliosios valdomo būsto kainą, bus teisiškai pagrįsta ir teisinga socialiniu požiūriu.