Butkų šeima surengė šventę visam Dulkiškės kaimui

Zolines diena Aniceta 1Tikrą šventę sau, savo šeimai ir visam kaimui Žolinės dieną surengė Gardamo seniūnijos Dulkiškės kaime gyvenantys Aniceta ir Antanas Butkai – jų kieme pašventintas neseniai pastatytas kryžius.

Žolinės dieną gausi Butkų šeimyna į tėvų namus suvažiavo dėl kelių priežasčių. Tądien penkis vaikus išauginę tėvai šventė savo gimtadienius, tad juos pasveikinti panoro ir visi vaikai su šeimomis, ir pulkas giminaičių.

Visi kartu iš anksto nutarė, kad tądien būtų gražu pašventinti ir kryžių, kurį šeimos prašymu neseniai išdrožė tos pačios seniūnijos Bartininkų kaime gyvenantis savamokslis kryždirbys Petras Sūdžius.Zolines diena aniceta 2

A.Butkienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog mintis po savęs palikti tai, kas turėtų išliekamają vertę, jai kilo prieš porą metų, su vyru švenčiant auksines vestuves. Tuomet šeima ir nutarė, kad tai galėtų būti kryžius, mat šioje sodyboje senutėlis kryžius stovėjo prieš gerą pusšimtį metų, kai Butkai čia tik atsikėlė. Vėliau, nebeatlaikęs laiko išbandymų, jis nuvirto.

Naująjį kryžių pašventino Gardamo Šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys. Į Butkų kiemą susirinko visas kaimas, kurio čia ir belikę 6 sodybos. Skambėjo eilės, giesmės, kurios visiems priminė žmogaus gyvybės trapumą. Kartu su susirinkusiais kaimynais buvo prisiminti amžinybėn išėjusieji Dulkiškės kaimo gyventojai, uždegtos žvakutės.

Šalia kryžiaus Anicetos ir Antano vaikai įrengė didelės širdies formos gėlyną, o jame visi pasodino po rožės krūmą. „Rožės nuolat primins, kokia didelė yra tėvų širdis ir kaip ji laukia sugrįžtančių vaikų“, – sakė Butkų dukra Diana Slepakovienė.