Buvę dvyniai šiandien skiriasi it diena ir naktis

BUSTAS 4 2Šilutės rajono savivaldybėje šiuo metu renovuojama 20 daugiabučių. Net pusės jų gyventojai šiemet praleido pirmąją žiemą dalinai atnaujintuose namuose ir jau patyrė šilumos energijos tausojimo naudą: už butų šildymą mokėjo du kartus mažiau nei senuose namuose gyvenantys kaimynai.

Identiškų pastatų skirtumai

Pasak atnaujinamų daugiabučių namų administratoriaus, bendrovės „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojo V.Kamarausko, renovacijos naudą geriausiai iliustruoja dviejų greta esančių pastatų palyginimas.
Tai buvę dvyniai Liepų gatvėje: 19 ir 21 numeriais pažymėti daugiabučiai namai. Šiandien 19 namas yra renovuotas ir į „brolį“ visiškai nebepanašus.

Renovuotas daugiabutis skiriasi pirmiausia spalvingu moderniu fasadu, tačiau kur kas svarbiau – šio pastato išlaikymas gyventojams kainuoja gerokai mažiau. Mat po renovacijos Liepų 19 namas pasiekė C energinio naudingumo klasę. Tuo tarpu greta esantis daugiabutis priskiriamas E energinio naudingumo klasei. Tai reiškia, kad šio pastato šildymui sunaudojama kur kas daugiau šilumos energijos. Tai patvirtina ir šildymo sąskaitos.

Pavyzdžiui, Liepų g. 19 name 1 kv. m ploto šildymui šiemet vasarį sunaudota 12,495 kWh šilumos energijos. Šio namo gyventojams 1 kv. m ploto šildymas vasarį kainavo 0,59 Eur. Tuo tarpu greta esančio namo gyventojai už tokio pat ploto šildymą mokėjo kone du kartus brangiau – po 1,13 Eur. O ir paties namo šildymui sunaudota kone 40 proc. daugiau šilumos energijos.

V.Kamarausko nuomone, renovuoto pastato gyventojai patiria naudą ne tik mažiau mokėdami už šilumą. Po renovacijos išaugo jų butų vertė, žmonės patiria gerų emocijų gyvendami gražesnėje aplinkoje. Kartu jie gali didžiuotis pagražinę ir miesto aplinką.

Kaimynai pavydi renovacijos

Šilutiškė Brigita A. „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad prieš kelerius metus jai teko išsikelti iš pastato, kuriame su šeima gyveno daug metų.

Jos ankstesnis būstas buvo pripažintas avariniu. Savivaldybė Brigitos šeimai suteikė socialinį būstą Liepų g. 19 daugiabutyje. Anksčiau patogumų neturėjusiai šeimai teko mokėti ne tik įprastus komunalinius mokesčius, bet ir gana dideles sąskaitas už sunaudotą šilumą. Tačiau šią žiemą, pasak Brigitos, sudurti galą su galu tapo lengviau, nes šildymo sąskaitos yra daugiau nei perpus mažesnės, palyginti su praėjusių metų žiemos sąskaitomis.

Beje, Liepų 19 name socialinių būstų yra ir daugiau. Šie butai priklauso Šilutės rajono savivaldybei. Brigita džiaugėsi, kad minėtiems butams tenkančias renovacijos išlaidas dengia miesto valdžia, tad jos šeimai neteko sukti galvos dėl paskolos namo atnaujinimui.

„Dažnai pasikalbu su gretimo namo kaimynais. Tikriausiai nė nereikia pasakoti, kad jie taip pat nori gyventi gražesniame name, turėti įstiklintus balkonus, sandaresnius langus ir duris. Nori ir vamzdynus pakeisti, ką jau kalbėti apie mažesnes šildymo sąskaitas“, – pasakojo Brigita.

Užsakymo Nr. 0506