Antrus metus gyvuojantis Aleksandro Stulginskio universiteto (buvusio Lietuvos žemės ūkio universiteto) absolventų klubo ALUMNI Šilutės skyrius vis auga. Neseniai skyriaus gretas papildė keletas Šilutės rajono gyventojų, baigusių ASU ir sėkmingai dirbančių įvairiose rajono įstaigose ir įmonėse.
Pasak ASU ALUMNI Šilutės skyriaus vadovo Rimanto Liatuko, dabar skyrius vienija 28 narius ir siekia, kad studijomis Aleksandro Stulginskio universitete susidomėtų kuo daugiau jaunimo, kad čia parengti specialistai įsidarbintų šalies įmonėse bei įstaigose ir kurtų sėkmingą Lietuvos ateitį.
Neseniai būrys šilutiškių ALUMNI klubo narių viešėjo Aleksandro Stulginskio universitete, kur surengta visų ALUMNI klubo skyrių konferencija.
ALUMNI klubo prezidento, plungiškio Jono Varkalio kvietimu su klubo nariais susitiko šalies premjeras Algirdas Butkevičius. Jis kalbėjo apie Lietuvos pasiekimus bei problemas 2014 metais ir šiemet numatytus įgyvendinti darbus.
Buvę ASU studentai išklausė rektoriaus, profesorius Antano Maziliausko pranešimą apie žymiai pagerėjusias studentų priėmimo ir mokymosi sąlygas į šį universitetą: gerokai padidintas valstybės finansuojamų vietų skaičius, sėkmingai veikia neseniai įkurtas integruotas mokslo, studijų ir verslo centras (slėnis) „Nemunas“, kuriame yra apie 50 moderniausių mokslo laboratorijų su naujausia įranga. Investicijos vien į mokslinių tyrimų įrangą ir technologijas siekė 40 mln. litų, pastatui skirta dar 16 mln. litų.
Naujiems ALUMNI klubo nariams įteikus pažymėjimus ir ženklelius, surengtos ekskursijos po ASU fakultetus, mokslo laboratorijas, „Nemuno“ slėnį. Šilutiškius nustebino šis vienas moderniausių Europoje žemės ūkio mokslo centrų. Slėnyje „Nemunas“veikia 8
Atviros prieigos centrai: Miškų sektoriaus tyrimų, studijų ir plėtros, Augalų genetikos ir biotechnologijos, Agroekologijos ir augalų biopotencialo mokslo ir studijų centras, Gyvūnų mitybos ir biotechnologijų, Biosistemų inžinerijos, biomasės energetikos ir vandens inžinerijos, Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos, Gyvūnų sveikatingumo ir gyvūninės kilmės žaliavų kokybės, Gyvūnų veislinės vertės nustatymo mokslinis – edukacinis. Mokslo tyrimus slėnyje kartu su mokslininkais gali atlikti visas Lietuvos žemės ūkis, maisto pramonininkai.
Slėnis „Nemunas“ naudingas ne tik verslo įmonėms, bet ir norintiems studijuoti ar jau studijuojantiems žemės ūkio mokslus. Visų pakopų studijų programų studentai turi galimybę tiesiogiai dirbti su pažangesne mokslinių tyrimų įranga. Ne mažiau svarbu, kad slėnio veikloje dalyvaujančios verslo įmonės galės priimti studentus atlikti praktiką, o vėliau – ir juos įdarbinti.
Rašyti atsakymą