Buvęs Šilutės kriminalistų vadas pats turės kalėti 2,5 metų

 Rimkus lnk stopkadras 2Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismo salėje suimtas ir 2,5 metų kalėti pasiųstas buvęs Šilutės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Artūras Rimkus.

Jis kartu su kitais dviem aukštas pareigas anksčiau ėjusiais policijos pareigūnais buvo teisiamas už sukčiavimus. Kitiems dviem pareigūnams skirtos švelnesnės nuobaudos.

Beveik trejus metus vykusio tyrimo metu išsiaiškinta, kaip tuo metu aukštas pareigas ėję policininkai apgaule gavo draudimo išmoką už tariamai pavogtą automobilį.

44-erių metų A.Rimkus įkliuvo, kai 2011 m. rugpjūčio 15 d. melagingai buvo pranešęs apie savo „BMW X5” vagystę.
Bendrininkaudamas su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Autotransporto priemonių grobimo skyriaus viršininku Edmundu Tautavičiumi ir dar dviem asmenimis, A.Rimkus paslėpė savo automobilį, pranešė, kad jis pavogtas, o vėliau organizavo jo išardymą ir detalių realizavimą.

43 metų E.Tautavičius, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir tikėdamasis pralobti, pasekė A.Rimkaus pavyzdžiu ir neperdavė pareigūnams jam žinomos informacijos apie  draugės automobilio „Mersedes Benz” ir jo paties „Audi A6” buvimo ir saugojimo vietą. Pastarasis pareigūnas taip pat organizavo automobilių išardymą, ketindamas realizuoti šių automobilių detales.

Pareigūnai, supratę, kad juos seka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai, suskubo naikinti įkalčius: liepė sudaužyti slepiamų automobilių langus, pašalinti detalių numerius ir detales išvežti į laužyną. Tačiau policininkų paliepimu dirbantys vyrai agentams išdavė, kas jiems liepė ardyti mašinas.

E.Tautavičius pirmadienį vykusio teismo posėdžio jau laukė už grotų ir dalį paskirtos bausmės atsėdėjo. Iš viso jam skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Kitam bendrininkui, žemesnio rango pareigūnui E.Tautavičiaus pavaldiniui 33 metų Žilvinui Ukockiui skirta 22 tūkst. litų bauda.
Teismas atsižvelgė į tai, kad buvę policijos pareigūnai nusikaltimus padarė ne kaip privatūs asmenys, o kaip savo privilegijomis pasinaudoję valstybės tarnautojai.

Draudimo bendrovei visi nuteistieji solidariai įpareigoti sumokėti daugiau nei 29 tūkst. litų, kurie buvo gauti kaip draudimo išmoka už neva pavogtą automobilį „BMW X5”.

Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos apeliaciniam teismui.