Buvęs sveikatos apsaugos viceministras A.Skikas atliko bausmę

SKIKAS ARTPrieš dvejus metus už kyšininkavimą nubaustas buvęs sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas išpirko kaltę – antradienį šis faktas patvirtintas teismo nutartimi, – praneša šalies žiniasklaida.

2010-ųjų sausį darbo vietoje – Sveikatos apsaugos ministerijoje sulaikytam A. Skikui buvo pateikti kaltinimai iš VšĮ „Nacionalinis kraujo centras” direktoriaus Vytenio Kalibato paėmus 20 tūkst. litų. Teisme A.Skikas prisipažino, kad paėmė 20 tūkst. litų kyšį – pinigai buvo skirti jo atstovaujamai partijai – Liberalų ir centro sąjungai.

Teismas A.Skikui skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant 2 metams. Ministro pavaduotojas taip pat įpareigotas sumokėti 3 250 litų į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Pastarąją prievolę A.Skikas atliko jau anksčiau, o antradienį Šilutės rajono apylinkės teisme atliktas juridinis formalumas, patvirtinantis, kad nuteistasis visiškai atliko jam paskirtą bausmę. Dėl bausmės atlikimo fakto patvirtinimo į teismą kreipėsi Šilutės rajono pataisos inspekcija.

Ši istorija sužlugdė 48 metų A.Skiko politinę karjerą – jis buvo ne tik nušalintas nuo sveikatos viceministro posto, bet ir buvo atšauktas iš Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininko pavaduotojo pareigų bei išbrauktas iš partijos narių sąrašo.