Buvote informuoti apie sustabdytą savo „Smart-ID“ prieigą? Tai sukčiai!

Policijos virtualus patrulis paskelbė dar vieną naują sukčių triuką – į elektroninį paštą gaunamus pranešimus apie stabdomas „Smart-ID“ prieigas. Pranešime matoma ir Smart-ID ikonėlė, todėl pranešimas neatrodo kaip klastotė.

Pranešimai gauti su matoma Smart-ID ikonėle, jų pradžioje buvo parašyta: „Jūsų prieiga buvo sustabdyta saugumo sumetimais.“ Žemiau, aktyvi nuoroda paslėpta po žodžiu „prieiga“. Siuntėjas – nieko bendro neturintis su „Smart-ID“.

Pasak pareigūnų, sukčiai kiekvieną dieną tampa vis įžūlesni, o žmonėms darosi vis sunkiau atskirti netikrus pranešimus nuo tikrų.

„Neišsigąskite tokių el. laiškų, supraskite – tai sukčiai, vertinkite juos kritiškai. Asmens tapatybės nustatymui naudojama programėlė „Smart-ID“, niekada nesiųs tokio pobūdžio el. laiškų. Juos nedelsiant ištrinkite. Kilus abejonių, susisiekite su savo banku oficialiais kontaktais. Tai dar vienas sukčių bandymas išgauti Jūsų prisijungimo duomenis ir ištuštinti banko sąskaitą“, – primenama.

Pareigūnai kasdien primena išlikti budriems, jokiais būdais niekam neatskleisti savo asmens duomenų ar neatidarinėti gautų neaiškių nuorodų. Nukentėjus nuo sukčių – praneškite policijai naudojantis elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt.

Pagal „Virtualus patrulis“ Facebook inf.