Buvusio Šilutės žurnalisto gyvenimą pakeitė pokalbis su Stalino aiškiaregiu

asmen arcyvTai nėra įprasta sėkmės istorija. Jos herojus nesukūrė galingo verslo, nestudijavo prestižiniuose universitetuose, neapkeliavo pasaulio. Jis nėra garsus menininkas ar sportininkas. Tačiau prieš keturiasdešimt metų šiam lietuviui labai pasisekė. Jis akis į akį bendravo su paslaptingiausiu žmogumi Sovietų Sąjungoje.

Juozas Tamašauskas yra vienišius. Jis gyvena Šakių rajone, vienkiemyje tarp Slavikų kaimo ir Sudargo miestelio.

Šis vyras save vadina fotografu. Arba skrybėlių meistru. Vietos gyventojai pašnibždėjo, kad Juozas domisi antgamtinėmis galiomis, magija ir dar velnias žino kokiais nežemiškais dalykais.

Atvykus korespondentui, ponas Juozas papasakojo apie 1970-aisiais metais dešimt minučių trukusį gyvenimo įvykį. Tiek laiko jam teko pakalbėti su Wolfu Messingu – lenkų žydu, turėjusiu nepaprastų galių.

Tuo metu p.Juozas dirbo fotografu Šilutės rajono laikraštyje „Komunistinis darbas“, kuris dabar vadinasi „Pamarys“. Tais laikais Vakarų Lietuvos laikraščiai buvo spausdinami Sovetsko spaustuvėje. Redakcijų atstovai ten veždavo leidinio klišes. Laukdamas, kol laikraštis bus išspausdintas, ponas Juozas sužinojo, kad į Sovetską atvyksta Messingas.

„Aš žinojau apie jį. Žurnale „Švyturys“ buvo publikuotas straipsnių ciklas apie jo biografiją. Labai norėjau susitikti“, – pasakojo ponas Juozas.

Hipnotizuotojo pasirodymas turėjo įvykti miesto centre, Karininkų namuose. Tai buvo vieta, kurioje rinkdavosi sovietinės kariuomenės elitas.

Nors pasirodymas nebuvo viešas, skirtas tik išskirtinėms asmenybėms, tačiau apie tai kalbėjo visas miestas. Į salę galėjo patekti tik tie, kas turėjo asmeninį kvietimą, o pastatą sergėjo budrūs sargybiniai. „Neturėjau jokių galimybių“, – šypsodamasis prisiminė vyras. Tačiau vis tiek nusprendė pabandyti ir tądien nuvyko į Sovetską.

Prie durų poną Juozą sustabdė du karininkai. Fotografas jiems paaiškino, kad nori susitikti su Messingu. Tai sukėlė jiems juoką.

Daugiau skaitykite ČIA.