Buvusio Žemaičių Naumiesčio parapijos kunigo turtai palangiškiams bado akis

kunigo-zenono-degucio-namas-palangoje-58ef86a24e4c9Pajūrio gyventojai stebisi, iš kur Šventosios kunigo Zenono Degučio turtai? Apie 360 tūkst. eurų vertas namas Palangoje, nauji automobiliai, kuriais važinėja ne tik jis, bet moteris, bendrai su kunigu valdanti jo būstą. Nors dvasininkas pats su žurnalistais bendrauti nepanoro, 15min pabandė išsiaiškinti, iš kur pas Dievo tarną tokie turtai.

Z.Degučio namas Palangoje, Plytų gatvėje, pastatytas tuo pat metu, kai buvo statoma Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia Mažeikiuose. Tuo metu Z.Degutis buvo šios bažnyčios paramos fondo valdybos pirmininkas.

Bažnyčią statė ir Seimo nario, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūno pavaduotojo Kęstučio Bartkevičiaus įmonė „Mažeikių Varduva“, kurios žmonės vežė medžiagas ir padėjo Z.Degučiui statant namą Palangoje. Viešai prieinamais Registrų centro duomenimis, Z.Degučio namas Palangoje vertinamas 364 tūkst. eurų. Pastatui priskirto sklypo vertė – dar apie 80 tūkst. eurų. Ir nors bažnyčia baigta dar 2005 m., pastatas iki šiol nepriduotas statybų inspekcijai.
Namą dalijasi su moterimi

Z.Degučio namas išsiskiria aplinkinių namų fone ir labiau primena viešbutį. Toks įspūdis visai neklaidina, nes čia vasarą siūloma nuomotis kambarius. Šiuos verslo klausimus tvarko Vida Sudentaitė, kurios kontaktai ir nurodyti prie pasiūlymų nuomotis kambarius.

15min gauti duomenys rodo, kad sklypą Z.Degutis nusipirko 2005 m. Tiesa, kunigui priklausė ir priklauso devynios dešimtosios šio sklypo. Viena dešimtoji priklauso V.Sudentaitei. Taip pat pora pasidalijusi ir namą.

Sklype jau stovėjo pastatai, tačiau jie buvo perstatinėjami. Šios statybos įteisintos tik 2016 m. 2005 m. vyko ir bažnyčios Mažeikiuose statybos, tačiau ji neįteisinta iki šiol.

15min kalbinti pajūrio gyventojai neslėpė, kad kunigas Z.Degutis gyvena kartu su savo gyvenimo drauge, su ja dažnai rodosi viešose vietose, abu užsuka į kavines ir restoranus, važinėja brangiais automobiliais.

5min susisiekė su Z.Degučiu ir paprašė jo pakomentuoti, iš kur gautos lėšos tokiems brangiems pirkiniams ir kodėl prie jo statybų prisidėjo Seimo nario įmonė. Taip pat, kas jį sieja su namo bendrasavininke. Pokalbis truko vos kelias akimirkas. Išgirdęs klausimus, Z.Degutis pasakė, kad tai asmeniška, ir pokalbį nutraukė.

Sukasi ir versle

 

Redakcija pasidomėjo, kokie aitvarai Z.Degučiui galėjo sunešti tokius turtus. Namas Palangoje nėra vienintelis brangus nekilnojamasis turtas, kurį Z.Degutis valdė savo vardu.

Iki tol jam priklausė namas Klaipėdoje, Kretingos gatvėje. Kunigui taip pat priklauso ir šiuo metu likviduojama Z.Degučio individuali įmonė, kuri registruota Žemaičių Naumiestyje. Jis yra uždarosios akcinės bendrovės „Edeno sodas“ vadovas.

Ši bendrovė registruota Palangoje, Šventosios gatvėje, o jos veikla nurodyta kaip kavinės, klubai, barai, restoranai. 15min turimais duomenimis, įmonę valdo Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės parapija.

Tiesa, „Edeno sodo“ rodikliai gana kuklūs: 2015 m. jos apyvarta siekė apie 53 tūkst. eurų, uždirbta 13,5 tūkst. eurų grynojo pelno. Tokius rodiklius įmonė pasiekė dar prie ankstesnio vadovo – kito kunigo Vidmanto Griciaus. Z.Degutis prie „Edeno sodo“ vairo parapijos sprendimu pastatytas pernai vasarą.

Redakcija pasidomėjo, kokie aitvarai Z.Degučiui galėjo sunešti tokius turtus. Namas Palangoje nėra vienintelis brangus nekilnojamasis turtas, kurį Z.Degutis valdė savo vardu. Iki tol jam priklausė namas Klaipėdoje, Kretingos gatvėje. Kunigui taip pat priklauso ir šiuo metu likviduojama Z.Degučio individuali įmonė, kuri registruota Žemaičių Naumiestyje. Jis yra uždarosios akcinės bendrovės „Edeno sodas“ vadovas.

Kur plaukė pinigai?

Toliau ieškant Z.Degučio turtų šaltinio, nuo pajūrio teko pasukti link Mažeikių. Būtent čia 2005 m. kunigu tarnavo Z.Degutis. Kaip tik tuo metu čia vyko baigiamieji Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios statybų darbai.

Vietos žurnalistas, fotografas, rašytojas ir aktyvus visuomenės veikėjas Virginijus Sungaila 15min teigė, kad šiuo metu kaip tik aiškėja skandalingi bažnyčios statybos faktai.

„Daug piliečių prarado pasitikėjimą valdžia. Labai nesinorėtų, kad jie prarastų tikėjimą bažnyčia. Tai nėra asmeniniai reikalai, man atrodo, kad tai nacionalinio saugumo klausimas.

Naujasis kunigas nežino, ką daryti. Klausimų kyla dėl didelių sumų. Bažnyčią statė Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus įmonė. Ta pati bendrovė statė ir Z.Degučio namą Palangoje.

Tai niekam nebuvo paslaptis. Man tai patvirtinęs yra ir pats Seimo narys. Visi matė, kaip kunigas iš bažnyčios savo automobiliu medžiagas, dažus veždavo į Palangą. Aš pats tai mačiau“, – pasakojo pašnekovas.

Pasak jo, bažnyčios statybai buvo aukojamos nemažos sumos, tačiau nebuvo tinkamos apskaitos, kaip tie pinigai išleisti: „Sumos plaukė nemažos – po 300, 600 tūkst. litų. Nemažą dalį jų pervedė ir savivaldybės įmonės.

Visi Mažeikiuose išrinkti Seimo nariai stengėsi dėl bažnyčios. Kunigas Z.Degutis tapo Mažeikių garbės piliečiu, nors jau tada visi žinojome, kad jis turi vaikų, meilužių, yra įsivėlęs į skandalingas istorijas. Niekam tai nerūpėjo.“
V.Sungaila piktinosi, kad nei statytojai, nei kunigas nepasirūpino, kad bažnyčia būtų užbaigta. Praėjus daugiau nei dešimtmečiui, tai padaryti gali būti sudėtinga, nes plika akimi matyti skylančios sienos ir trupantis tinkas.

15min.lt inf.