Buvusiu mokiniu pasitikėjusiai mokytojai brangiai kainavo pagalba buityje

Money-under-mattress-006Mokytoja A.J. pernai į namus pasikvietė padėti tvarkytis buityje buvusį mokinį R.V. Moteris net neįtarė, kad už užmokestį dirbantis vaikinas iš jos namų dar išsineš nemažą sumą.

Sugundė pinigai, slėpti po čiužiniu

Sausio pabaigoje R.V., tvarkydamas mokytojos miegamojo spintos duris, patikrino ką moteris laiko po čiužiniu. Jį nustebino rastas grobis, tačiau tąkart prabilo vaikino sąžinė ir jis atsilaikė pagundai pasisavinti pase, po lovos čiužiniu, laikytus pinigus.

Bet vaizdas apie asmens dokumente sudėtas kupiūras po 200 Lt matyt ilgai sukosi vaikino galvoje. Galiausiai vasario 1-osios vakarą jis vėl užėjo aplankyti mokytoją – to apsilankymo tikslas buvo paimti po čiužiniu slėptus pinigus. Vaikinas nei prieš tai, nei lemtingą vagystės vakarą pinigų neskaičiavo, tik paskubomis juos kartu su pasu įsidėjo į striukės kišenę.

Apvogė patį vagį

Praturtėjęs septyniais tūkstančiais litų, R.V. išsiruošė į kelionę į Kauną. Kauno autobusų stotyje iš nepažįstamo vyriškio sulaukė kvietimo pas jį pasisvečiuoti. R.V. drauge su nauju pažįstamu nusipirko maisto, butelį degtinės ir nuėjo pas svetingąjį kaunietį į namus.

Nenujautęs blogų naujo „draugo“ kėslų, ryte atikėlęs R.V. sulaukė nemalonios staigmenos – neberado turėtų pinigų.

9 mėnesius dirbs viešuosius darbus

Teisme vyras R.T., iš kurio R.V. Šilutėje nuomojo kambarį, pasakojo žinantis, kad nuomininkas darbuodavosi pas buvusią mokytoją. Vieną vėlų vakarą R.V. grįžo į nuomojamą kambarį, susirinko daiktus ir pasakė, kad išsikrausto, nes Katyčiuose rado kitą darbą. Taip ir nutrūko nuomotojo ir nuomininko bendravimas – daugiau jie nei matėsi, nei kalbėjosi.

Po kiek laiko R.T. aplankė mokytoją, kuri pasiguodė apie pavogtus pinigus ir parodė vagyste įtariamo vaikino telefono numerį. Vaikinui nuomojęs butą vyras iškart pažino, kad tai jo buvusio nuomininko telefono numeris.

Apvogta moteris jam papasakojo, kad R.V. už atlygį padėdavo jai tvarkytis buityje, bet dingo kartu su pinigais.

Kitas liudytojas R.B. teisme paliudijo, kad iš mobiliojo ryšio paslaugų operatoriaus savo vardu paėmė telefoną ir davė juo naudotis R.V., kuris jam dar ir liko skolingas 500 Lt už ryšio paslaugas.

Išaiškėjus visiems įkalčiams, vagiui nieko kita neliko, tik prisipažinti ir gailėtis dėl vagystės.

Teismas pasigailėjo jaunuolio, kuris iki tol nebuvo teistas ir dirba pas ūkininką, tad jam skyrė 9 mėnesius viešųjų darbų. Mokytojai teismas priteisė iš jos pavogtą pinigų sumą – 7000 Lt.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.