Caritas ir Lietuvos advokatūros dovana – nemokamos teisinės konsultacijos nepasiturintiems

Artėjant didžiosioms metų šventėms, Lietuvos advokatūra ir Lietuvos Caritas tiesia pagalbos ranką labiausiai nepasiturintiems Lietuvos žmonėms. Nuo lapkričio 28 iki gruodžio 9 dienos įvairių teisės sričių advokatai bei jų padėjėjai nemokamai konsultuos žmones nuotoliniu būdu ar gyvai vyskupijų Caritas centruose pagal išankstinę registraciją, kuri prasideda šiandien.

7 kartą rengiamoje pro bono inicatyvoje neatlygintinai savo teisines žinias padovanoti užsiregistravo beveik 200 advokatų ir jų padėjėjų iš visos Lietuvos.

Pasak Advokatų tarybos pirmininko Mindaugo Kukaičio, ši socialinė iniciatyva jungia dvi bene didžiausias Lietuvos organizacijas, prisidedančias prie prasmingų ir svarbių darbų.

„Džiaugiamės subūrę Lietuvos advokatūros bendruomenę tam, kad teisinės paslaugos taptų prieinamos žmonėms, kurie neturi galimybės jų gauti patys. Iš tiesų, matome, jog bendros pastangos ir įdirbis leidžia įgyti ne tik vertingos profesinės patirties, bet ir stiprina labiausiai pažeidžiamų žmonių tikėjimą, kad jų teisės bus apgintos“, – pažymi Advokatūros tarybos pirmininkas M. Kukaitis.

Pradėjus vykdyti Advokatūros ir Lietuvos Carits pro bono iniciatyvą, per šešerius metus teisinė pagalba jau suteikta keliems tūkstančiams žmonių. Kai kurie jų ir ankstesnėse akcijose naudojosi nemokamos teisinės pagalbos galimybėmis, tad konsultuojantys advokatai ar jų padėjėjai gerai žino problematiką bei būna pasiruošę padėti.

Pasak Lietuvos Caritas generalinės sekretorės Deimantės Bukeikaitės, neatlygintinai advokatų teikiama teisinė pagalba vargingai gyvenantiems žmonėms teikia vilties, kad jų asmeninės problemos bus pastebėtos ir sprendžiamos.

„Esame dėkingi Lietuvos advokatūros bendruomenei, kad galime plėsti teikiamos pagalbos sritis. Taip pat dėkojame žmonėms, kurie pasitiki Caritas organizacija bei kasmet kreipiasi pagalbos. Mūsų šalyje teisinis raštingumas vis dar išlieka opi problema. Savarankiškai išspręsti situacijas, kurioms reikia teisinių žinių, suprasti kad ir antstolio atsiųsto laiško turinį, deja, kai kam be pagalbos neįmanoma. Nemokamos teisinės konsultacijos tampa pirmu žingsniu aiškiau suprasti savo situaciją, įvertinti jos sudėtingumą ir išgirsti patarimus, ką toliau daryti. Dažnai vienos konsultacijos neužtenka, taigi advokatai ir jų padėjėjai yra pasiruošę konsultuoti ir toliau“, – pasakojo D. Bukeikaitė.

Šilutės rajono gyventojai, norintys gauti nemokamą teisinę konsultaciją, nuo lapkričio 23 dienos iki pat akcijos pabaigos gruodžio 9-ąją, turėtų kreiptis ir registruotis Telšių vyskupijos Caritas, tel. +370 671 30611 (Agnė).