Česnakas sumažina plaučių vėžio riziką

GarlicČesnaką puikiai žinome kaip produktą, atbaidantį gripą ir padedantį apsisaugoti (ar gydyti) peršalimą.

Tačiau kinų mokslininkai, dirbę savo šalyje ir JAV, atliko tyrimą ir nustatė, jog žalias česnakas beveik dvigubai sumažina riziką susirgti plaučių vėžiu!

Kinijoje česnakas laikomas vienu svarbiausių liaudies medicinos priemonių. Kaip rašoma aif.ru, kinų tyrimas tęsėsi net 7 metus; buvo detaliai įvertinta beveik 1,5 tūkstančio sergančių plaučių vėžiu ir 4,5 tūkstančio sveikų asmenų. Nustatyta, jog tie asmenys, kurie vartojo žalią česnaką ne mažiau kaip 2 kartus per savaitę, riziką susirgti plaučių vėžiu sumažino 44 procentais.

O labiausiai pritrenkiantis tyrimo momentas: netgi rūkaliams česnakas plaučių vėžio riziką sumažino 30 procentų. Tačiau rūkaliai neturėtų ploti delnais ir toliau nuodytis nikotinu. Remiantis tyrimo duomenimis, jų rizika susirgti plaučių vėžiu yra 10-25 kartus didesnė nei tų asmenų, kurie neturi šio žalingo įpročio.

Medikai mano, jog česnakas veikia net kelis vėžio vystymosi aspektus: užkerta kelią kancerogenų poveikiui, atstato pažeistus genus (mutaciją), kurie gali sukelti vėžį, pristabdo piktybinių ląstelių dauginimąsi arba netgi įjungia jų susinaikinimo mechanizmą.

Todėl nepaisydami specifinio česnako kvapo, vis dėlto įtraukite česnaką į savo valgiaraštį.

Pataria kinų mokslininkai

* Česnaką valgykite ne kasdien, o 2 kartus per savaitę.

* 2-4 česnako skilteles susmulkinkite arba suknežinkite ir paskirstykite skirtingiems patiekalams. Tai smarkiai susilpnina jo kvapą, tačiau nepradangina gydomųjų savybių (skirtingai nei troškinamas ar verdamas česnakas).

* Česnaką dėkite į salotas, o paprasčiausias variantas (geras ir antigripinis poveikis) – ant duonos riekės užtepkite sviesto ir gausiai pabarstykite smulkinto česnako. * Česnaką verta ne tik smulkinti, bet ir leisti jam pabūti dar 10-20 minučių. * Per daug dažnai jo nevartokite, nes galite sulaukti ir nemalonaus poveikio.

Taip pat plaučių vėžio prevencinės priemonės – brokoliai ir kiniškas kopūstas, kuriuos turėtumėte valgyti bent kartą per savaitę.

Česnakas – universalus antibiotikas

Jis veikia ir bakterijas, ir virusus, ir grybelius.

 Grybelis ant kojos? Trinkit česnaku. Visi odos infekciniai susirgimai gydomi česnaku išoriškai.
Gripas? Peršalimas? Vėlgi – česnakas.

Peršalus padėtų  smulkiai supjaustytas česnakas sumaišytas su medumi (1:1), kurį reikėtų  valgyti po arbatinį šaukštelį kas valandą, o sergant gripu – po šaukštą, užgeriant šiltu vandeniu. 

Sergant gripu greičiau pasveikti padeda susmulkinto česnako garų įkvėpimas po 10-15 minučių 2-3 kartus per dieną.
Gripo profilaktikai patariama česnaką vartoti su maistu, pasigaminus košelę su obuoliais ir medumi ar tiesiog valgant nedideliais kąsneliais.

Gripo epidemijos metu, sergant bronchitu bei esant virškinamojo trakto negalavimams patariama 1-2 česnako skilteles suvalgyti užgeriant rūgpieniu ar kefyru.    
 
Naudinga ir efektyvu sutepti nosies gleivinę šviežiomis česnako sultimis.  Reikėtų susmulkinti vieną skiltelę ir užpilti šaltalankių aliejaus, palaikius 6-8 valandas uždarame inde, perkošti ir gautą skystį lašinti į nosį 3 kartus per dieną po 3-4 lašus pirmomis gripo dienomis.

Bet kokią pūlingą infekuotą žaizdelę gydo česnako košelė.

Ūmūs infekciniai, virusiniai susirgimai, ypač – plaučių uždegimas, gydomi taip: per parą suvalgyti 1 galvutę česnako 10-čiai kg kūno svorio.

Anginos, laringitų, burnos ermės uždegimų profilaktikai užtenka skiltelę česnako įsidėti į burną ir periodiškai kramsnoti, taip lyg česnako garais atliktumėte inhaliaciją.

Geriau valgyti žalią, bet jeigu per stipru, galima virti ir valgyti virtą, užsigeriant česnakiniu vandeniu. Išsivirkite 10 galvučių česnako ir valgykite – gerkite jį visą dieną.

Gali būti ir priešas

Tam tikrais atvejais česnakas gali būti ir priešas.

Medikai nerekomenduoja vartoti česnako sergant kepenų ir inkstų ligomis, prieš sudėtingas operacijas. Nederėtų  jo vartoti dideliais kiekiais nėštumo ir žindymo periodu.

Nepaskyrus gydytojui, nevartoti dideliais kiekiais, jei kartu vartojami kraujo krešėjimą mažinantys vaistai.

Česnako preparatus reikia vartoti po valgio, nes gali sutrikti skrandžio veikla. Retais atvejais šis augalas gali sukelti alergines reakcijas.