Charizmatiškasis Ištvanas Kvik šilutiškiams linki „čigoniškos“ aistros ir užsidegimo

Artur i_Istvan_img_6372„Šilutė ne veltui turbūt turi tokį pavadinimą – čia šilti žmonės, geri. Visada labai šiltai esame priimami, visada labai malonu pas jus atvažiuoti“, – sako Ištvanas Kvik, vienintelio tokio Baltijos šalyse romų ansamblio „Sare Roma“ lyderis.

Penktadienį aistringoji grupė lankysis Šilutėje bei džiugins šilutiškius išskirtiniu koncertu. Naudodamiesi proga, kalbiname grupės lyderį charizmatiškąjį Ištvaną Kvik.

Ištvanai, visų pirma į akis krenta didžiulis Jūsų išvaizdos skirtumas – pažiūrėjus prieš kelerius metus išleistus video klipus, atrodo, laiko dėsniai Jums negalioja – esate sulieknėjęs, pajaunėjęs. Kodėl nutarėte mesti svorį? Dėl sveikatos, grožio, o galbūt judėti scenoje buvo sunku?

TAD04316
-Na, yra toks pajuokavimas, kad gero žmogaus turi būti daug, o aš tikrai esu didelės geros širdies. Todėl anksčiau ne itin ir išgyvenau, kad manęs yra daugiau, negu kad televizija reikalauja. Bet kartą susimąsčiau: juk esu scenos žmogus, o scenoje viskas turi būti gražu – ir jausmas, ir energija, ir garsas, ir vaizdas.

Tiek iš savo kolektyvo, tiek iš aptarnaujančių technikų aš reikalauju maksimumo darbe. Lygiai taip pat ir sau iškėliau reikalavimus – juk visada maloniau žiūrėti į gerai atrodantį atlikėją. O antsvorį numesti reikėjo dėl visų išvardintų priežasčių – lieknas žmogus ir sveikesnis, ir gražesnis, ir judėti daug lengviau. Mes scenoje tikrai nestovime kaip stulpai, nes mūsų būdas, kraujas, muzikos pajautimas, emocijos verčia judėti.

-Kaip jaučiatės dabar ir kaip jautėtės turėdamas didelį antsvorį?

– Žinoma, dabar jaučiuosi daug geriau, lengvesnis ir gražesnis. Išties gaunu dar daugiau dėmesio iš moterų, kas tikrai malonu, labai malonu (juokiasi). O ką? Man visos moterys – kaip gėlės, kiekviena vis kitokia, graži, paslaptinga. O kad ji žydėtų – turi turėti šalia gerą vyrą. Tikiu, kad dauguma turi gerus vyrus savo namuose, bet būdamas ant scenos visada stengiuosi pasakyti, kokios jos visos yra žavios!

-Kokį svorio reguliavimo būdą išbandėte, gal padėjo stebuklinga dieta?

Iš tiesų domėjausi ir domiuosi sveika mityba. Beje, esu diplomuotas virtuvės šefas, o praktiką atlikau netgi legendiniame „Stiklių“ restorane Vilniuje. Tad apie maistą tikrai daug žinau, ne tik kaip vartotojas, bet ir kaip ruošėjas, kulinaras. Valgau tikrai gerą, nekaloringą, šviežią maistą, daug žalumynų, Mėgstu ypatingus – gurmaniškus patiekalus. Man svarbu, kad maistas būtų patiektas skoningai, subtiliai.

Kažkokios ypatingos dietos nesilaikau, tiesiog žinau, ką galiu valgyti, ko – ne. Ir dar, kas svarbu – nevalgau 16 valandų per parą. Man tai nėra sunku, kartais net pamirštu, kad jau atėjo laikas pavalgyti. Svoris kristi pradėjo labai greitai, šiuo metu esu numetęs apie 38 kg.

-Gal galite pasidalinti kokiu ypatingu receptu?

-Gaminu daug visokiausių įdomių patiekalų, draugams kepu čeburekus pagal savo receptą, ruošiu krevetes, austres, „čigoniškus“ balandėlius, guliašą, plovą. Jei klausiate apie maistą metant svorį, tai mano mėgstamiausias ir dažniausias patiekalas yra „Cezario“ salotos. Kadangi nevalgau vištienos, gaminu su kalakutiena, dedu sėklų, gaminu įvairius užpilus – improvizuoju.

-Ar jums ir grupės „Sare Roma“ nariams yra tekę būti Šilutėje anksčiau? Ką galėtumėte pasakyti apie mūsų miestą?

Taip, žinoma, esame buvę ir todėl mes grįžtame! Šilutė ne veltui turbūt turi tokį pavadinimą – čia šilti žmonės, geri. Visada labai šiltai esame priimami, visada malonu pas jus atvažiuoti.

istvanas 2019_03_14-Kokias dainas išgirs ir šokius išvys šilutiškiai, vasario 21 dieną apsilankę „Sare Roma“ koncerte?

-Scenoje ne šiaip sau koncertuojame, mes su kiekvienu kūriniu kuriame spektaklį – su atitinkamomis šviesomis, garso efektais, šokiais, skirtingais kostiumais. Todėl mūsų pasirodymas nėra vien koncertas.

Dalyvauja muzikantai, dainininkai, šokėjos, iš viso 8 – 10 žmonių ansamblis. Skambės pačios gražiausios, jautriausios „Sare Roma“ dainos – ir tradicinės romų, ir lietuvių kompozitorių. Net nežinau, kaip apibūdinti mūsų pasirodymą – mes scenoje tiesiog gyvename, išgyvename tai, ką jaučiame, ir visa tai atiduodame jums – mūsų žiūrovams ir klausytojams. Labai visus kviečiu. Jūs mums esate brangūs. Ir, tiesą sakant, iš tiesų jau labai jūsų pasiilgome!

-Ko palinkėtumėte šilutiškiams?

-Ko palinkėti šilutiškiams? Linkime jums tik gerų, gražių emocijų, pozityvumo gyvenime ir didelės „čigoniškos“ aistros, ir užsidegimo visuose jūsų gyvenimo momentuose!