„Chevron“ su Lietuva nebenori turėti nieko bendro

stop chevronJAV energetikos įmonė „Chevron“ jos turėtas naftos bendrovės „LL investicijos“ akcijas pardavė kitai įmonės akcininkei – Lietuvos bendrovei „Tan Oil“, iš kurios prieš dvejus metus ir pirko akcijas.

„LL investicijų“ ryšių su visuomene specialistė Kristina Paukštytė-Brazdauskienė BNS patvirtino, kad akcijų pirkimo- pardavimo sandoris įvyko praėjusią savaitę.

Daugiau sandorio detalių bei „Chevron“ pasitraukimo priežasčių ji teigė negalinti atskleisti.

Apie 50 proc. „LL investicijų“ akcijų pardavimą ir biuro Vilniuje uždarymą ir„Chevron“, kuri pernai pasitraukė iš Lietuvos skalūnų dujų žvalgybos konkurso, paskelbė savo interneto svetainėje.

50 proc. „LL investicijų“ akcijų „Chevron“ grupės bendrovė „Chevron Global Energy“ iš „Tan Oil“ įsigijo 2012-ųjų spalį, sandorio vertė – 57,885 mln. litų.

Po 50 proc. „Tan Oil“ akcijų valdo Danijos įmonė „Jylland Olie“ ir įmonė „Serenus“, kurios vienintelis akcininkas yra Antanas Vainauskas – vienas iš kelių „LL investicijų“ steigėjų. Registrų centro duomenimis, „Jylland Olie“ ir Danijos įmonė „Odin Energi“, kuri valdo 50 proc. „Minijos naftos“ akcijų, yra registruotos tuo pačiu adresu.

„Tan Oil“ turi leidimą išgauti naftą Raseinių plote, kuris yra Raseinių, Jurbarko ir Kelmės rajonų savivaldybėse.

JAV energetikos milžino „Chevron“ pasitraukimas iš Lietuvos nekeičia Vyriausybės planų dėl skalūnų dujų žvalgybos, sako premjeras. Algirdas Butkevičius teigia, kad naujas konkursas bus skelbiamas rudenį.

„Jokios įtakos mūsų planams nebus. Kaip jūs žinote, Aplinkos ministerija yra įpareigota jau rudenį paskelbti konkursą dėl žvalgybos darbų atlikimo.

Taip pat yra įstatymų projektų pataisos, kurioms buvo pritarta strateginio komiteto posėdyje ir tikimės, kad iki konkurso paskelbimo jau visi įstatymų projektai bus priimti Seime.

Ir nematau jokių problemų ateit atskiroms kompanijoms ir dalyvaut konkurse“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius.