Chirurgas Vytautas Žvirblis: „Visi keliai vedė į Šilutės ligoninę“

Zvirblis gydytojas_2VšĮ Šilutės ligoninės chirurgas Vytautas Žvirblis ištisus 20 metų dirba šios gydymo įstaigos vyr. gydytojo pavaduotoju. Iš Gardamo kilęs, savo gydytojo karjerą pradėjęs Naujojoje Akmenėje, vėliau ją tesęs sovietinėje armijoje, ir grįžęs arčiau gimtinės – Šilutėje, džiaugiasi, jog čia dirba profesionalių gydytojų komanda. 

„Ne tik man rūpi gydymo įstaigos ateitis, todėl norisi, kad jai viskas būtų gerai mums išėjus“, – sako vyr. gydytojo pavaduotojas V.Žvirblis.  

Kelias link Šilutės

Gardamiškis, 1978-aisiais baigęs Kauno medicinos institutą, gydytojas V.Žvirblis gavo paskyrimą dirbti Naujosios Akmenės ligoninėje. Chirurgas ten dirbo vos pusmetį, mat papuolė į sovietinę kariuomenę. V.Žvirblis buvo išsiųstas į Kaliningrado sritį, kur dirbo karo gydytoju.

„Man pasisekė, kad ten pakliuvau, nes įgijau patirties. Tiesa, tuo metu po studijų gydytojai turėjo galimybę gilinti žinias tik didžiosiose šalies ligoninėse“, – pasakoja gydytojas.

Jis prisimena, jog buvo išsiųstas mokytis į  Leningrado karo akademiją dabartiniame Sankt Peterburge. Jo teigimu, kariškiai norėjo, kad jis pasiliktų dirbti karo gydytoju visam laikui. Ten išbuvęs vos pusmetį, V.Žvirblis atsisakė likti ir jau planavo grįžti atgal į Naująją Akmenę, nors jam buvo siūloma viliojanti alga – net 5 kartus didesnė, nei anuomet gaudavo lietuviai.

Vis tik atsisakė pasiūlymo, ir pasibaigus dviejų metų karo tarnybai gydytojas jau planavo grįžti į Naująją Akmenę. Tačiau sutiko gydytoją Advardą Norkų, kuris tuo metu dirbo VšĮ Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoju.

„Jis mane įkalbėjo, kad ateičiau dirbti gydytoju į Šilutės ligoninę. Tuo metu gydymo įstaigai trūko chirurgo. Aš sutikau ir likau iki pat šiol“, – pasakojo V.Žvirblis.

Kėlė sparnus, bet nesėkmingaiZvirblis gydytojas_1

Anot gydytojo, jam puikiai sekėsi dirbti chirurgu Šilutės ligoninėje. Netrukus susipažino su būsimaja žmona, tačiau vis tik po kurio laiko panoro išvykti į Kauną.

„Aš turėjau butą Kaune ir gerą darbo pasiūlymą, todėl jau kartu su žmona sugalvojome išvykti. Aišku, tuometiniam vyr. gydytojui Stasiui Alantai nepranešiau, bet matyt jis užuodė…“, – atvirauja V.Žvirblis. Sovietiniais laikais viskas buvo reguliuojama, net išvykimas į kitą miestą, tad reikėjo gauti ministerijos sutikimą, kad jaunas specialistas galėtų išvykti kitur.

V.Žvirblis nuvykęs į ministeriją, palaiminimo negavo, mat sužinojęs apie jo norą išvykti vyr. gydytojas S.Alanta informavo valdžios atstovus, kad ligoninei trūksta specialisto.

„Ministerijoje man pasakė, kad neleidžia išvykti, nes esu reikalingas Šilutės ligoninėje. Šis ir kiti įvykiai mane sulaikė, tad ir pasilikau dirbti iki šiol Šilutėje“, – prisipažįsta gydytojas. 

Naujos pareigos

Prasidėjus pirmajam ligoninės restruktūrizacijos etapui, kitiems svarbiems įvykiams gydymo įstaigoje, pasikeitė tuometinis vyr. gydytojas ir jo pavaduotojas. Vyr. gydytojo pareigas užėmė Artūras Skikas, o pavaduotojo vieta liko laisva.
„Man pasiūlė užimti pavaduotojo pareigas, tačiau aš ilgai galvojau. Daugiau nei mėnesį mane vis ragino, kol galiausiai susitarėme, kad pavaduotoju tapsiu trejiems metams. Bet dirbu jau 20 metų“, – šypteli vyr. gydytojo pavaduotojas medicinos reikalams. Anot V.Žvirblio, apie administracinį darbą jis niekada nesvajojo.

„Negalvojau niekada, kad dirbsiu tokį darbą. Kai man pasiūlė iškart atsisakiau, primindamas, kad esu chirurgas. Sutikau tik kai mačiau, o gal ir jaučiau, kad galima padaryti gero įstaigai dirbant vyr. gydytojo pavaduotoju“, – atviravo chirurgas.

Darbą pradėjo nuo nulio

Anot V.Žvirblio, darbas naujose pareigose buvo sunkus. Jis atviravo, kad kone tris savaites jautėsi nežinąs nuo ko pradėti.

Senieji sovietiniai dokumentai ir teisiniai aktai buvo nebegaliojantys, todėl reikėjo sukurti naują teisinių dokumentų bazę.

„Aš pasakoju ir pats nesuvokiu, kad reikėjo viską sukurti. Aš turėjau suruošti visus dokumentus, o juk neturėjome nei kompiuterių, nei interneto. Tik po kurio laiko atsirado mobilieji telefonai. Dabar aš neįsivaizduoju, kaip man tai pavyko“, – apie sunkią pradžią pasakoja chirurgas.

V.Žvirblis nepaliko ir chirurginio darbo. Anot jo, darbas chirurgu ir vyr. gydytojo pavaduotoju padėjo suprasti, kaip veikia sveikatos sistema, su kokiomis problemomis susiduria gydytojai, kiti specialistai.  „Prieš sutinkant tapti pavaduotoju mano sąlyga buvo, jog ir toliau galėsiu dirbti chirurgu. Aš jaučiau darbo pulsą, ir tai padėjo man susivokti, kaip yra iš tikrųjų. Be to, tai gelbėjo ir ruošiant teisinius dokumentus“, – apie savo darbą pasakojo V.Žvirblis.

Niekur neišeina

Prisiminęs savo kelią iki vyr. gydytojo pavaduotojo pareigų ir sunkią pradžią, gydytojas prasitarė, jog netrukus ketina savo vietą užleisti kitam. Jis pastebėjo, kad į gydymo įstaigą noriai vyksta jauni specialistai, kuriuos gerbia ir rajono gyventojai.

„Turime puikių jaunų gydytojų, kuriems sekasi ir juos gerbia pacientai. Jie turi daugiau žinių, jie laisvai kalba užsienio kalbomis, puikiai įvaldę naujausias technologijas ir greičiau prisitaiko prie pasikeitimų“, – mintimis dalijasi chirurgas.

V.Žvirblis patikino, jog pasitiki savo kolegomis, ir jei turėtų sveikatos problemų, be abejonių atsiduotų į Šilutės medikų rankas.

„Aš juk žinau, kokie pas mus žmonės dirba. Jie viską teisingai ir tinkamai padarys,tuo džiaugiuosi ir esu labai patenkintas, kad tokia komanda dirba mūsų gydymo įstaigoje. Aš pasitikiu savais. Viskas mūsų ligoninėje yra gerai, tik reikia leisti gydytojams dirbi. Visiems rūpi gydymo įstaiga ir jos ateitis, todėl norisi, kad jai viskas būtų gerai ir ateityje“, – atviravo ilgametis medikas. 

Gydymo įstaigos vadovas Darius Steponkus kartu su pavaduotoju V.Žvirbliu dirba jau 12 metų. Šilutės ligoninės vyr. gydytojas prisiminė, kad per ilgus darbo drauge metus buvo ne tik sunkių, bet ir džiugių akimirkų, kurios išliks atmintyje.

„Džiaugiuosi, kad dirbame kartu. Jis puikus chirurgas ir pavaduotojas, kurį gerbia kolegos, pacientai. Po ilgų darbo metų nenuostabu, kad gydytojas nori daugiau laiko skirti sau. Tiesa, jis savo visas jėgas, mintis ir širdį atidavė šiam darbui, todėl džiaugiuosi, kad tai nėra skubotas sprendimas atsisakyti pavaduotojo pareigų. Gydytojas ir toliau dirbs Chirurginiame skyriuje, o pavaduotoju – kol konkurso metu bus išrinktas naujasis. Gydytojo V.Žvirblio patirtis ir patarimai dar ilgai bus mums gyvybiškai svarbūs“, – sakė D.Steponkus.