Chorų festivalis „Mes – Pamario vaikai“ įgauna pagreitį (foto)

choru festivalis vaikaiAntrus metus Juknaičių pagrindinė mokykla rengia rajono mokinių chorų festivalį „Mes – Pamario vaikai“. Projekto vadovė ir iniciatorė, muzikos mokytoja Jūratė Šukienė neslėpė pakilių emocijų po festivalio ir neabejojo, kad toks renginys reikalingas, nes jaučiamas didelis mokinių noras dainuoti.

J.Šukienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, jog mokykla festivaliui ruošėsi iš anksto – mokiniai ir mokytojai išlankstė apie 200 spalvotų gėlių, kurios vėliau įteiktos renginio dalyviams. Daug prie renginio organizavimo prisidėjo soc. pedagogė Sigita Žemaitytė, mokytoja, dramos būrelio vadovė Audronė Miklovienė.

Siekiama, jog šis renginys taptų tradicinis, kaip ir etnografinė Juknaičių pagrindinės mokyklos organizuojama pavasario šventė „Jurgi, šildyk Žemę!“.choru festivalis jurate

Į festivalį pakviesti ne tik didelę patirtį turintys chorai, bet ir pradedantieji, kad pamatytų dainuojančius bendraamžius, pajustų bendros dainos grožį. Šių metų festivalyje dainavo Juknaičių, Vainuto, Vilkyčių, Katyčių pagrindinių mokyklų jaunučių chorai, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos, Šilutės meno mokyklos jaunučių chorai, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos merginų choras.

J.Šukienė džiaugėsi, jog festivalyje dalyvavo ir Šilutės Vydūno gimnazijos mišrus jaunimo choras, parodęs mokiniams profesionalų atlikimą. Tarp choristų pasirodymų buvo vietos ir Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos estrados studijai, konkurso „Dainų dainelė“ respublikinio turo dalyvei vainutiškei Gintarei Muraulaitei, Juknaičių pagrindinės mokyklos šokėjoms.

Renginio pabaigoje visus atlikėjus suvienijo bendra daina.

„Lietuvos dainų švenčių lopšys buvo Mažoji Lietuva. Pirmąją dainų šventę 1895 m. surengė Vydūnas ant Rambyno kalno ir nuo tada chorų šventės tapo tradicinės, kiekvienos mokyklos garbės reikalas buvo turėti savo chorą. Dabar chorinis dainavimas išgyvena pakilimą. Norisi tradicijas gaivinti ir puoselėti“, – sakė J.Šukienė.

joomplu:5065