Chorui „Vox Libri“ – muzikos profesionalų įvertinimas

choras vox_libri_I_vietaBalandžio 9 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centro kamerinis choras „Vox Libri“ (vadovė Rasa Golubovskienė) dalyvavo Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso pirmajame ture. Tądien Šilutės vardas skambėjo ne kartą, o „Vox Libri“ choristų atlikti kūriniai sulaukė puikaus muzikos profesionalų įvertinimo.

Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas organizuojamas periodiškai – likus metams iki Lietuvos dainų šventės. Šiemet savo jėgas prieš kompetentingą, Lietuvoje gerai žinomą chorvedžių komisiją ryžosi pademonstruoti ir choras „Vox Libri“.

Gargžduose vykusiame konkurse tądien dalyvavo 12 Klaipėdos regiono chorų. Komisija vertino jų kūrinių atlikimo meninį lygį, programos savitumą bei sceninę kultūrą. I turo dalyviai varžėsi dėl keturių laipsnių diplomų bei galimybės dalyvauti II konkurso etape, kur jų pasirodymus vertins tarptautinė vertinimo komisija. Vilniuje vyksiančio II etapo metu chorams bus suteikta ir speciali kategorija.

Pirmą kartą šio konkurso scenoje savo programą atlikę šilutiškiai choristai pelnė komisijos simpatijas – jų debiutas buvo puikiai įvertintas. Chorui „Vox Libri“ skirtas aukščiausias I laipsnio diplomas, kuris garantuoja teisę varžytis Vilniuje vyksiančiame II konkurso etape ir kovoti dėl Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso laureato žymens bei piniginio prizo.

Tuo šilutiškių choro apdovanojimai nesibaigė. Jiems įteiktas ir specialusis prizas už debiutą Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse.

„Labai džiaugiamės ne tik tuo, kad mūsų darbas buvo įvertintas profesionalų, bet ir galimybe garsinti savo kraštą. Visų mūsų širdys džiaugėsi, kad į Šilutę parvežame tokį apdovanojimą“, – sakė choro vadovė R.Golubovskienė.