Chuliganų puldinėjami baldininkai prašo šviesos ir patrulių

Silutes baldai2Didžiausios rajone įmonės – AB „Šilutės baldai“ darbininkai jaučiasi nesaugūs miesto gatvėse, – tokią bėdą jie išsakė atėję į redakciją.

Taip yra todėl, kad Medienos apdirbimo ceche pamainomis dirbantys žmonės į 6 valandą prasidedantį darbą keliauja dar su tamsa, o grįžta iš darbo jau po vidurnakčio. Tai yra laikas, kuomet gatvėse apstu nuotykių ištroškusių ir agresyviai nusiteikusių jaunuolių kompanijų. Jų išpuolius per pastarąsias dvi savaites savo kailiu patyrė net keli darbininkai.

Baldininkai norėtų, kad pamainų keitimosi laiku bent 20 minučių gatvėse būtų įjungta šviesa, o Šilutės policijos patruliai tuo metu dažniau pasisukiotų į „Šilutės baldus“ vedančiose gatvelėse ir saugotų žmones nuo užpuolikų.

Vyrai buvo sumušti, moteris atsipirko išgąsčiu

„Šilutės balduose“ iš viso dirba arti tūkstančio žmonių. Kelios dešimtys žmonių rytais, apie pusę šešių, eina į darbą, vakarinei pamainai Medienos apdirbimo ceche pasibaigus, po vidurnakčio plūsteli į gatvę.

Viena cecho darbininkė pasakojo ją sukrėtusį įvykį, kai praėjusį šeštadienį, baigusi vakarinę pamainą, 24 valandą dviračiu važiavo namo. Dariaus ir Girėno gatvėje prie jos automobiliu prisigretino įkaušusių jaunuolių kompanija. Atvėrę automobilio langą jie nukėlė nuo moters dviračio bagažinės jos rankinę, ją patikrino, bet neradę nei pinginės, nei telefono, padėjo

atgal. „Tai ką, išsigandai?“ – dar „pašmaikštavo“, nors moteriai buvo visai ne juokai.
„Gatvėje buvo tamsu, nors į akį durk, todėl tikrai išsigandau. Visą savaitę negalėjau pamiršti to patirto streso“, – pasakojo ji redakcijoje.

Kitas įvykis prieš savaitę nutiko jos kolegoms – trims vyrams, kurie į darbą ankstų rytą ėjo Gluosnių gatve. Ties degaline juos pasitiko būrys jaunuolių, kurie, vyrus pavadinę „kaimiečiais lochais“, pareikalavo cigarečių. Atsakymas „Mes nerūkome“ jaunuolius supykdė, tad vienas užpuolikas išsitraukė iš anksto muštynėms paruoštą geležinį strypą, kitas – dujų balionėlį. Partrenktą suaugusį vyrą vaikėzai ruošėsi rimtai sumušti.

Bet baldininkai sugebėjo apsiginti: vienas išsirovė kuolą iš netoliese buvusio gėlyno, kitas paleido darbo dienai paruoštos arbatos stiklainį. Šiaip ne taip atsimušę, apgynę parverstą kolegą, visi trys lėkė į darbą kiek įkabindami. Įsiutę du užpuolikai baldininkus atsivijo iki įmonės cecho vartų, o vienas jų vis „gąsdino“ savo tėvu – policininku…

Nors darbininkai tądien ir paspruko, bet susidūrimo su „teritorijos šeimininkais“ (taip prisistatė Gluosnių gatvės jaunimėlis) pėdsakus jų veiduose dar ilgai matė ir bendradarbiai, ir šeimynykščiai…

Gatvėse tamsu, policijos nėra

Dažniausiai taip nesaugu gatvėse, pasak baldininkų, būna savaitgaliais, bet nerimo įmonės darbininkams tokie „teritorijų šeimininkai“ įvaro ir kitomis dienomis. Baimindamiesi užpuolikų baldininkai ketina kooperuotis į darbą važinėti atomobiliais, tačiau tai – papildomos išlaidos.

„Kad nors kada tuo laiku policijos ekipažai tomis gatvėmis pravažiuotų?.. Niekad jų čia nematėme. Kad bent 20-iai minučių įjungtų gatvės žibintus, kai žmonių minia eina į darbą ir namo. Dabar dar ruduo ant nosies, gatvėse bus dar tamsiau – kaip naktį namo grįžti?..“ – pykčio ir nerimo neslėpė neseniai smurtą gatvėse patyrę žmonės.

Jiems nesuvokiama, kad didžiausios rajono įmonės, į biudžetą sumokančios solidžiausias sumas, darbininkai kasdien turi drebėti dėl savo gyvybių, kad jų negina nei jų mokesčius gaunanti Savivaldybė, nei policija.

Šviesos daugiau nebus

Už miesto apšvietimą atsakinga seniūnija, o seniūnas Raimondas Steponkus sako jau dabar viršijęs metams skirtą gatvių apšvietimo limitą. Apšvietimas reguliuojamas automatiškai – priklauso nuo dienos ilgumo.

„Šiuo metu naktimis apšviečiamos tik pagrindinės – Lietuvininkų ir Tilžės gatvės. Rudenį apšvietimo laiką ilginsime, o žiemą lempos naktimis bus įjungtos ir šalutinėse gatvelėse. Tai ne tik dėl praeivių saugumo, bet ir tam, kad gatvių šlavėjai matytų, kur valyti. Turime „biedną“ biudžetą, iš jo turi užtekti ir gatvių apšvietimui, ir valymui, priežiūrai, remontui, gėlių sodinimui, ženklinimui ir t.t. Visose srityse yra įtempta ir kol kas nenusimato prošvaisčių“, – pažadų nedalijo R.Steponkus.

Policija prašo pranešti tiesiogiai

Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius sako, kad tokių baimių ir baldininkai, ir kiti šilutiškiai patirtų kur kas mažiau, jei nutikus panašiems įvykiams eitų ne į redakciją, o tiesiai į policiją.

„Nereikia net eiti – tik iš karto surinkti numerį 112 ir pranešti apie užpuolimą. Jei situacija – pavojinga, galima pareikalauti sujungti tiesiogiai su policijos budėtojais. Nereikia net prisistatyti, nes Bendrojo pagalbos centro darbuotojai mato jūsų telefono numerį. Jei bus nurodyti automobilio požymiai, užpuolikų apranga, mes nedelsiant juos sulaikysime“, – sakė S.Mikutavičius.

Policijos vadovas primena, kad viešai skelbiami ir nemokami policijos telefonai, ir elektroniniai adresai, tačiau informacijos vis dar sulaukiama mažai. Kai kuriais atvejais galima net mobiliuoju telefonu padaryti užpuolikų nuotrauką ir ją išsiųsti policijos elektroninio pašto adresu.

O į minėtas gatves, pasak S.Mikutavičiaus, bus atkreiptas didesnis dėmesys, policijos ekipažai čia pasisukios dažniau. Komisariato viršininkas pats žadėjo pasivažinėti minėtomis gatvėmis tamsiuoju paros metu.

„Darysime viską, kad mieste būtų saugiau“, – baigė S.Mikutavičius.