Cigaretes į Lietuvą tempė per Skirvytę permesta virve

i77k4d18979Trečiadienį po vidurnakčio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos pasienietis tarnybiniu kateriu patruliavo Skirvytės upėje, netoli Rusnės. Skirvyte šioje vietoje eina Lietuvos ir Rusijos siena.

Išjungęs katerio variklį pasienietis per termovizorių stebėjo sienos prieigas. Tolumoje Lietuvos pusėje jis pamatė įtartiną žmogų, o tuo pačiu metu Rusijos krante irgi užfiksavo judėjimą – čia prie upės atsirado du žmonės.i4duta18981

Pasienietis užvedė katerį ir Skirvyte nuskubėjo link tos vietos. Iš kitos pusės tarnybiniu kateriu jau plaukė kitas Vileikių užkardos pasienietis. Išgirdę katerio garsą abiejuose krantuose buvę žmonės spėjo pabėgti.

Kai vienas pasieniečių priplaukė vietą, kur įtariamieji buvo užfiksuoti, pastebėjo ant katerio sraigto apsivyniojusią virvę.

Krante abu kateriais atplaukę pasieniečiai rado ritę su tokia pat virve. Paaiškėjo, kad virvė galėjo būti permesta į Rusijos pusę, o VSAT kateris ją nutraukė. Pasieniečiai patikrino Skirvytės prieigas ir už 100 metrų nuo kranto aptiko į polietileną suvyniotas 8 dėžes, iš viso 4000 pakelių, rusiškų cigarečių „Saint George“.

Įtariama, kad tai tik dalis krovinio, kurį kontrabandininkai tokiu būdu planavo atgabenti į Lietuvą. VSAT katerio variklį apsivyniojusi virvė žalos nepadarė. Ją pašalinus buvo tęsiamas patruliavimas.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.